Skandynawski ogród według Libet

Podziel się:
Coraz częściej zbytni przepych oraz nadmiar ozdób i rozmaitych dodatków po prostu nas męczy. Kiedy zaczynamy marzyć o prostocie, idealny może się wówczas okazać styl skandynawski. A ten doskonale sprawdza się nie tylko w domu, ale i... w ogrodzie.

Kostki Via Castello (Libet Decco) sprawiają, że wyłożony nimi taras jest niezwykle uporządkowany, jednak z pewnością nie nudny.Kostki Via Castello (Libet Decco) sprawiają, że wyłożony nimi taras jest niezwykle uporządkowany, jednak z pewnością nie nudny.Nieustanny pośpiech, codzienna gonitwa i wieczny brak czasu – to wszystko sprawia, że coraz bardziej potrzebujemy odpoczynku i wytchnienia. Najlepiej we własnym domu. Marzymy o tym, aby się w nim wyciszyć i zapomnieć o wszystkich kłopotach, które najchętniej pozostawilibyśmy tuż za drzwiami. Jednak, aby to było możliwe, również w naszej kuchni, salonie czy sypialni nie może panować bałagan.

Jasne światło, prostota i naturalność - wszystko to powoduje, że łatwiej nam się zrelaksować. To również cechy stylu skandynawskiego, który sprawia, że zamieszkiwana przez nas przestrzeń jest wyjątkowo lekka i świetlista. Pewnie właśnie dlatego jest on wciąż tak bardzo popularny nie tylko we wnętrzach, ale również na balkonach, tarasach i w ogrodach, gdzie w czasie cieplejszych dni spędzamy wolne chwile.
REKLAMA:

Światło i prostota

Nie każdego fascynują wymagające wiele uwagi i pielęgnacji ogrody w stylu angielskim lub francuskim. Za to skandynawska oszczędność wyrazu tuż za naszym oknem, to coś co nie może się nie podobać. Dlatego też wiele osób urządzając otoczenie swojego domu stara się, aby było ono maksymalnie naturalne, nienarzucające się mnóstwem niepotrzebnych dekoracji i łatwe w utrzymaniu.

Kostki Via Castello (Libet Decco) sprawiają, że wyłożony nimi taras jest niezwykle uporządkowany, jednak z pewnością nie nudny.Kostki Via Castello (Libet Decco) sprawiają, że wyłożony nimi taras jest niezwykle uporządkowany, jednak z pewnością nie nudny.Proste linie, naturalne materiały oraz jasne barwy i pastelowe odcienie to cechy charakterystyczne dla ogrodu ze skandynawską nutą. W związku z tym, doskonale sprawdzą się tutaj alejki ułożone z jasnej kostki brukowej w kolorze beżu czy szarości, bez żadnych zbędnych wzorów i upiększeń, za to wprowadzające do ogrodu wyjątkową harmonię. Również płyty tarasowe (lub kostki brukowe) w nienarzucających się, a wyjątkowo pięknych odcieniach nadmorskiego piasku, dobrze dopełniają tę spokojną atmosferę. Z podobnych materiałów warto także zbudować elementy małej architektury, takie jak schody czy klomby. Celująco podkreślą one wówczas naturalność naszego otoczenia.

Atmosfera spokoju

Również wybierając rośliny na taką posesję warto zwrócić uwagę szczególnie na te, które przede wszystkim są łatwe w utrzymaniu, a ich pielęgnacja nie wymaga wiele czasu i uwagi. Z pewnością pierwszorzędnie sprawdzą się tu różnego rodzaju ozdobne trawy, wrzosy czy też iglaki.

Właściwym dopełnieniem takiego ogrodu są proste meble, niezwykle funkcjonalne i minimalistyczne, które jednocześnie charakteryzuje ciepło i przytulność.
Dom w stylu skandynawskim z pewnością przypadnie do gustu nie tylko młodym, ale także nieco starszym osobom. Zarówno jego wnętrze, jak i ogród to neutralna, bardzo przyjazna przestrzeń, w którą wpisana jest wyjątkowo ciepła i spokojna atmosfera. Takie miejsce po prostu zaprasza do odpoczynku i wyciszenia. Idealne jako przystań po zmaganiu się z nie zawsze łatwą codziennością….
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet
#czytelnia #ogrody #w ogrod #na taras #kostka #libet #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy #Balkony, tarasy

Więcej tematów: