Okna titanum firmy Stolmar

Podziel się:
Spokój i cisza, do których tęskni się przez cały intensywny dzień z pracy, to nie tylko kaprys przemęczonego organizmu. To także fizyczna potrzeba, od której zaspokojenia może zależeć nasze zdrowie. Udowodniono, że hałas jest dziś jednym z głównych zagrożeń cywilizacyjnych. Może zaszkodzić nie tylko bezpośrednio naszemu słuchowi i prowadzić do głuchoty, ale ma również wiele innych, równie groźnych konsekwencji.

fot GEALANfot GEALANNadmierny hałas może stanowić już jego długotrwałe, stałe natężenie o wartości 65 dB, czyli tyle, ile wynosi szum głośno grającego telewizora lub zwykłego ulicznego ruchu obok budynku. Pod wpływem hałasu wzrasta poziom stresu w naszych organizmach, podnosi się poziom cholesterolu, co prowadzi do podwyższenia ciśnienia, a co za tym idzie – zwiększenia zagrożenia zawałem serca lub udarem mózgu.

W domu czy w pracy – w środowisku, w którym poziom hałasu jest podwyższony, organizm ludzki nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Tam, gdzie jest głośno, szybciej się męczymy, trudniej się koncentrujemy i łatwiej ulegamy agresji. Sen jest nieefektywny i nasze ciało nie może zregenerować sił.

Sposobów na ograniczanie działania nadmiernego hałasu jest wiele. Najskuteczniejsze byłoby wyeliminowanie przyczyn, tzn. np. zmniejszenie natężenia ruchu drogowego lub modernizacja systemu komunikacji, tak by główne arterie nie przebiegały obok terenów gęsto zamieszkanych. Najczęściej jednak na przyczyny nie mamy wpływu. Możemy jednak zapobiegać skutkom, np. stosując odpowiednie elementy konstrukcji budynków. Przykładem godnym polecenia są okna titanum firmy Stolmar Sp. z o.o.
REKLAMA:

Parametry techniczne okien titanum zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną. Decyduje o tym rama okienna o wyjątkowo dużej głębokości – aż 83 mm – oraz sześciokomorowa budowa okien. Te same cechy wpływają także na polepszenie izolacji cieplnej. Parametr Uf wynosi 1,22 W/m2K. Oprócz bardzo dobrych właściwości technicznych, okna titanum zwracają też uwagę walorami estetycznymi. Delikatnie zaokrąglona rama nadaje oknom wysmakowanego kształtu, zapewnia nowoczesny, elegancki efekt wizualny, co przydaje niebanalnej linii całej elewacji.

Okna titanum są dostępne w 22 wariantach kolorystycznych oklein drewnopodobnych i gładkich. Wersje okleinowe wyposażone są w pięciokomorowe skrzydło ze znacznie większym kształtownikiem stalowym, co zapobiega ich odkształcaniu się. Alternatywnie można zastosować w oknach dwukomorową szybę, co jeszcze bardziej zwiększy izolację; antywłamaniowe okucia; nawiewniki, które przyczynią się do stałej, regularnej zmiany powietrza; szprosy jako element dekoracyjny czy szkło ornamentowe, jeśli zależy nam na zmniejszeniu jego przejrzystości.

Okna titanum sprawdzą się wszędzie, gdzie liczą się zarówno wysokie walory estetyczne, jak i efektywność izolacji akustycznej i cieplnej, i zapewnią spokój i ciszę wszędzie tam, gdzie potrzeba.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Stolmar
#okna #okno #do izolacja #okna i drzwi #stolmar #produkty

Więcej tematów: