Fundacja im. Lesława Pagi organizuje Akademię Energii

Podziel się:
Fundacja im. Lesława Pagi organizuje w kwietniu i maju br. Akademię Energii - projekt edukacyjny dla studentów i absolwentów, którzy są zainteresowani bezpieczeństwem energetycznym i rozwojem rynków energii w Polsce.

Fundacja im. Lesława Pagi organizuje Akademię Energii Akademia Energii ma być też platformą do dyskusji i wymiany myśli na tematy związane z energetyką dla młodych ludzi i ekspertów sektora energetyki.

"Celem Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi jest budowa trwałej instytucji edukacyjnej oraz szerokiej koalicji z udziałem instytucji rynku kapitałowego na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i stabilnego rozwoju rynków energii w Polsce" - poinformowała PAP prezes Fundacji Ewa Paga.
REKLAMA:

Projekt zostanie zainaugurowany 13 kwietnia br. w siedzibie GPW w Warszawie, a zajęcia będą odbywać się w weekendy do 27 maja br. Rekrutacja do projektu potrwa do 23 marca.

Tematyka zajęć to: elektroenergetyka, gaz, paliwa płynne, węgiel, energia jądrowa, odnawialne źródła energii, a także zagadnienia z zakresu inwestowania, legislacji, regulacji oraz polityki. Zajęcia poprowadzą naukowcy i eksperci rynkowi.

Projekt adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych do 26. roku życia - głównie z kierunków ekonomicznych, finansowych, prawniczych, technicznych.

W projekcie wezmą udział największe spółki z sektora: Enea, Energa, Gaz-System, Towarowa Giełda Energii, Jastrzębska Spółka Węglowa, Kulczyk Investments, PGNiG, PKN Orlen, PSE-Operator, Tauron Polska Energia.

Patronem Akademii Energii jest GPW w Warszawie oraz KDPW. Patronem medialnym jest Polska Agencja Prasowa.

Informacje o projekcie na stronie www.paga.org.pl.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
#wiadomości #eko #pap

Więcej tematów: