Drzwi drewniane Remix

Podziel się:
Dzielą mieszkanie, zapewniają prywatność, potrafią też tłumić hałas. Wybierając drzwi wewnętrzne, warto kierować się jednak nie tylko ich niezmiernie ważną funkcjonalnością, lecz także walorami estetycznymi czy jakością wykonania. W końcu drzwi są prawdziwą wizytówką domu.

Drzwi drewniane Remix

Na pierwszy rzut oka – kolor

Jasne barwy, beże, subtelne brązy, które od zawsze dawały przyjemny efekt estetyki i porządku, odpowiednio połączone z innymi odcieniami potrafią sprawić, że wnętrze nabierze dynamizmu i świeżości. Starając się podążać za wciąż zmieniającą się modą pamiętajmy, że kolory te w dalszym ciągu nie ulegają nowym, chwilowym trendom, niezmiennie pozostając na topie. – Jasne skrzydła dają wrażenie otwartości i luksusu rozjaśniając przy tym pomieszczenie – zaznacza Agata Kozyr z firmy Remix, polskiego producenta sosnowych drzwi wewnętrznych – Ponadto, śmiało możemy je zastosować zarówno w dużych jak i małych pomieszczeniach, również w otoczeniu ścian o intensywnej kolorystyce.

Drewno – sosnowe, sękate, przeszklone

Rzec by się chciało, że królem parkietu (a w tym przypadku również drzwi) wciąż pozostaje stare dobre drewno. Bardzo chętnie korzystają z niego dekoratorzy w przeróżnych aranżacjach luksusowych wnętrz, tworzonych w poważnym, eleganckim, jak również luźniejszym stylu. Wykorzystanie drewna do produkcji drzwi wewnętrznych to też sposób na niebanalny efekt wizualny. Można zdecydować się na modele surowe, z sękami lub bez. Sprawdzone, skuteczne urozmaicenie stanowią przeszklenia (szczególnie polecane do ciemniejszych wnętrz jak łazienka czy przedpokój). Atrakcyjną alternatywą jest także możliwość samodzielnego wykończenia skrzydła w wymarzonym kolorze, przy zachowaniu naturalnej struktury materiału. Dodatkowo, mając na względzie ochronę środowiska, warto zorientować się, czy producent, z oferty którego wybierzemy drewniane drzwi, posiada certyfikat FSC. - Każda z profesjonalnych firm, powinna dbać o racjonalną i odnawialną gospodarkę leśną na całym świecie, a taki certyfikat oznacza, że drewno pochodzi z lasów specjalnie dobieranych i zarządzanych zgodnie z dobrem przyrody i chronionej na jego terenie fauny i flory – podkreśla Agata Kozyr z Remix.
REKLAMA:

Drzwi drewniane Remix

Jakie drzwi do jakiego pomieszczenia?

Dobierając odcień drzwi, warto zastanowić się nad efektem aranżacyjnym, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli domownicy są zwolennikami tradycji i klasycznych wnętrz, z pewnością wybiorą np. naturalne drewno, ecru, pudrowy róż. Z kolei tonacje takie jak biel, brąz z pewnością lepiej sprawdzą się we wnętrzu minimalistycznym, pozbawionym zbędnych dekoracji i bogatych dodatków. Natomiast w nowoczesnych i wymagających pomieszczeniach znajdziemy odważne kolory: czerwień, niebieski, oliwkowy czy nawet czarny.

W każdym momencie możemy też odświeżyć wygląd mieszkania, zastępując dawny kolor nowym, zgodnym z naszą aktualną wizją. - Do samodzielnego barwienia drewnianych drzwi nie potrzeba doświadczenia ani specjalnych umiejętności – wystarczy papier ścierny, bejca, a pędzel sam poprowadzi naszą rękę – żartuje Agata Kozyr.

Spójna całość

Pamiętajmy, że aby wybrane przez nas drzwi wewnętrzne, mogły stać się wyraźnym, stylowym akcentem, ich wygląd musi współgrać z ogólnym wystrojem wnętrza. Dlatego warto kierować się odcieniem i stylem, w jakim zdecydowaliśmy się wybrać podłogi, okna czy meble. Pamiętajmy również, że każda przesada jest zła, a zbyt wiele rodzajów materiałów w jednym pomieszczeniu niekoniecznie wygląda korzystnie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Remix
#okna #drzwi #wewnatrz_bud #okna i drzwi #drewno #remix #produkty

Więcej tematów: