Ostrza CARBIDE firmy Stanley

Podziel się:
Firma Stanley wprowadza do sprzedaży nowe ostrza tnące wykorzystujące w swojej konstrukcji węglik wolframu. Z powodu jego właściwości, używa się go w narzędziach tnących, jako tańszą oraz bardziej odporną na ścieranie i działanie temperatury alternatywę diamentu.

Ostrza CARBIDE firmy StanleyFirma Stanley wprowadza na rynek polski ostrza CARBIDE z węglikiem wolframu w dwóch wersjach: trapezowej i łamanej. Węglik wolframu charakteryzuje się bardzo dużą twardością, odpornością na ścieranie i działanie wysokich temperatur oraz wytrzymałością mechaniczną. Dlatego znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle metalurgicznym. Używa się go w narzędziach tnących, wygładzarkach, narzędziach skrawających, gniazdach zaworów lotniczych, głowicach wiertniczych oraz w produkcji matryc.

Nowe ostrza Stanley’a z węglikiem wolframu są przydatne zarówno na budowie, jak i podczas remontu czy wykańczania mieszkania. Gwarantują precyzję i jakość, a także trwałość i niezawodność narzędzi, co jest niezbędne przy takich pracach jak docinanie tapety, obcinanie przewodów czy też cięcie płyt gipsowo-kartonowych.

Dzięki nowoczesnej technologii nakładania węglika wolframu ostrza CARBIDE firmy Stanley odznaczającą się trwałością, nawet 5 krotnie dłuższą niż w przypadku ostrzy tradycyjnych, Węglik wolframu nakładany jest na krawędź tnącą ostrza za pomocą technologii, wykorzystującej laser o wysokiej mocy. Następnie krawędź tnąca szlifowana jest tarczami diamentowymi nadając jej odpowiedni kąt zapewniający najlepszą jakość cięcia. Z uwagi na twardość powłoki wolframowej nakłada się ją wyłącznie na krawędzi tnącej. Dzięki temu korpus ostrza pozostaje elastyczny. Takie rozwiązanie zmniejsza skłonność do powstawania mikropęknięć prowadzących do zniszczenia ostrza.
REKLAMA:

Nowe ostrza Stanley CARBIDE dostępne w dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju w opakowaniach po 5, 10 i 50 szt. w wersji trapezowej, a w niedługim czasie także w wersji ostrzy łamanych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Stanley
#maszyny #remont #do ciecie #narzedzie_reczne #stanley #produkty #Narzędzia ręczne

Więcej tematów: