10 i 11 maja w Krakowie odbył się XXIX Kongres EuroGypsum. Celem kongresu była wymiana poglądów i dyskusja nad racjonalnym pozyskiwaniem oraz wydajnym wykorzystaniem surowców w budownictwie.

XXIX Kongres EuroGypsum - to najważniejsze wydarzenie w ponad 13 letniej historii Stowarzyszenia, wskazujące na ciągle rosnące znaczenie Polski w Europie, również jako rynku ważnego dla producentów gipsowych materiałów budowlanych – mówi otwierając Kongres w Pałacu im. E. Ciołka - Maciej Dyja, prezes PSG.
REKLAMA:

W pierwszej części spotkania zebrani goście mieli okazję zapoznać się z wystąpieniem Pana D. Drabika, przedstawiciela Pana Posła Andrzeja Adamczyka, Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz z multimedialną prezentacją Pana Borysa Czarakcziewa, Przewodniczącego Małopolskiej Izby Architektów na temat aktualnych rozwiązań architektury miasta na tle historycznego Krakowa.
Przesłania do organizatorów i uczestników XXIX kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Gipsowego przekazali również minister Olgierd Dziekoński z Kancelarii Prezydenta RP, minister Janusz Żbik z MTBiGW oraz minister Robert Dziwiński, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. W swoich wypowiedziach podkreślali ważną rolę produktów gipsowych w krajowym budownictwie oraz wagę jaką mają dla tego istotnego sektora gospodarki podejmowane zmiany legislacyjne.


W dalszej części spotkania Maria Spiliopoulou-Kapria - wicedyrektor Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstwa i Przemysłu Komisji Europejskiej wskazała na bieżące kierunki polityki UE, z perspektywą na lata 2014-2020. Zaznaczyła, że zrównoważone i racjonalne dostawy kluczowych surowców wymagają: innowacyjności, wydajności, stosowania nowoczesnych technologii wydobycia i popularyzacji wysokiej jakości recyclingu w budownictwie.

W trakcie Kongresu podkreślono również, że od 1 czerwca 2008 substancje nie rejestrowane i nie dopuszczone do użytku w UE nie mogą znaleźć się w dostarczanych wyrobach budowlanych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PSG