Awans Drutex-u na ,,Liście 500” Polityki

Podziel się:

DRUTEX S.A. po raz kolejny znalazł się na ,,Liście 500” tygodnika Polityka. W rankingu promującym największe polskie firmy z sektora przemysłu, handlu i usług Spółka zanotowała awans o sześć miejsc w porównaniu do wyniku osiągniętego w rankingu w roku 2010 i uplasowała się na 480 pozycji.

Fot. DRUTEX S.A.Fot. DRUTEX S.A.Tygodnik ,,Polityka” już po raz 19. opublikował ranking największych polskich firm. Tegoroczna lista największych polskich firm produkcyjnych, handlowych i usługowych uszeregowana została według przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstw lub całych grup kapitałowych na podstawie informacji przedstawionych przez zarządy lub publikowanych na giełdzie. Wśród zaszczytnego grona przedsiębiorstw odznaczających się ponadprzeciętną dynamiką rozwoju, potwierdzoną wynikiem finansowym za rok 2011 znalazł się DRUTEX z przychodem ze sprzedaży w wysokości 385 mln zł. Oprócz przychodów ze sprzedaży w rankingu uwzględniono również przychody firm ogółem, zyski brutto oraz zatrudnienie.
REKLAMA:

Sukces w rankingu zapewniły firmie rekordowe przychody ze sprzedaży. Wzrost przychodów ze sprzedaży w kraju wynoszący 24 proc. oraz eksportu o 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010 przewyższa poziom odpowiadający wcześniejszym założeniom. Jednocześnie w roku 2011 firma zwiększyła zatrudnienie do 1560 osób.

Obecność, a tym bardziej awans w tak prestiżowym rankingu, jakim jest Lista 500 tygodnika Polityka, stanowi dla nas ogromną nobilitację. Kolejne sukcesy naszej firmy mobilizują do dalszego działania, a przede wszystkim strategicznych inwestycji w zakresie innowacyjności produktowej oraz rozwoju firmy. Tylko w ciągu kilku miesięcy roku 2012 skoncentrowaliśmy się na istotnym wzmocnieniu potencjału przedsiębiorstwa. Zakupiliśmy kolejne tereny pod rozbudowę zdolności produkcyjnych, zakupiliśmy kolejne maszyny i urządzenia do produkcji, powiększyliśmy flotę transportową, ale również wprowadziliśmy na rynek okna nowej generacji. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zaangażowaniu i wierze w sukces rok 2012 zakończymy z kolejnymi rekordami. – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Drutex
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #drutex #ranking

Więcej tematów: