EURO 2012 – o bezpieczeństwo stadionowych emocji dba ROCKWOOL

Podziel się:
Dwa kraje, osiem stadionów i ekstremalnie gorąca atmosfera: tak w skrócie przedstawia się EURO 2012. Gdzie emocje sięgają zenitu, tam należy położyć szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Dlatego niepalną skalną wełnę ROCKWOOL wykorzystano przy budowie aż 7 z 8 supernowoczesnych sportowych aren. Nie bez znaczenia są także koszty eksploatacji infrastruktury po tym, gdy nasz kraj opuści już ostatni kibic.

Fot. ROCKWOOLFot. ROCKWOOLInwestycje wymagały użycia szerokiej gamy produktów izolacyjnych z takich obszarów jak HVAC, zabezpieczenia ogniochronne, dachy płaskie, ściany działowe i zewnętrzne – w każdym przypadku należało spełnić bardzo wysokie wymagania UEFA. Restrykcyjne podejście do jakości materiałów budowlanych nie może dziwić przy budynkach, które przy każdym meczu są odwiedzane przez dziesiątki tysięcy kibiców – komentuje Tomasz Aramowicz, Dyrektor Sprzedaży ROCKWOOL Polska.

Rozwiązania firmy ROCKWOOL zdobyły uznanie projektantów, partnerów biznesowych oraz inżynierów. Dodatkowe światło na powody ich decyzji rzuca Andrey Boyko, Dyrektor Wykonawczy ROCKWOOL Ukraina: Mistrzostwa nie są rozgrywane co miesiąc, a budynek należy utrzymać cały rok - dlatego stadiony muszą posiadać niskie koszta eksploatacji. Jeśli dodamy do tego kwestie jakości materiałów i bezpieczeństwa, okazuje się, że nasze produkty pasują tu jak ulał.
REKLAMA:

Fot. ROCKWOOLFot. ROCKWOOLNiepalne izolacje ROCKWOOL wykorzystano na wszystkich polskich stadionach, a także na Ukrainie, w Kijowie, Lwowie i Doniecku. Choć te inwestycje są najbardziej spektakularne, po produkty sięgano także przy budowie i renowacji pozostałej części infrastruktury dla kibiców: lotnisk, dworców, hoteli itp. Nagła rozbudowa zaplecza często przekłada się na problemy już po ostatnim gwizdku sędziego. Za przykład może służyć Portugalia, której władze rozważają wyburzenie przynoszących straty obiektów z czasów EURO 2004. Dzięki mądremu budownictwu i dbaniu o koszty eksploatacji już na etapie projektu, nasze bezpieczne i rentowne stadiony mają szansę stać się wizytówkami miast na długie lata.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockwool
#wiadomości #izolacje #ściany #do docieplanie #rockwool

Więcej tematów: