MK Systemy Kominowe z zagranicznym kapitałem

Podziel się:
Firma MK Systemy Kominowe połączyła się z grupą Isotip – Joncoux z Francji. Zagraniczna spółka zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą systemów kominowych do wszystkich typów urządzeń grzewczych.

Współpraca z francuską grupą oznacza dla MK zwielokrotnienie zakładowego kapitału oraz mocy produktowej.
Nowy partner z branży kominowej pozwoli firmie MK na dalszy bezpieczny i stabilny rozwój. Spółka z Żar będzie kontynuować wypracowaną przez lata strategię i nadal, pod dotychczasową nazwą i identyfikacją wizualną, dystrybuować oraz sprzedawać systemy kominowe na terenie Niemiec i Polski. Podstawowa oferta produktów MK będzie dopasowywana do wymagań tych dwóch rynków. W firmie nie dojdzie do zmian personalnych.
Przystąpienie do grupy Isotip – Jancoux zwiększy naszą konkurencyjność na rynku – mówi Anna Rotkis-Dziadul, Kierownik Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. – Dzięki nawiązaniu współpracy ze spółką o zagranicznym kapitale zyskamy wiele, w tym m.in.: dostęp do nowoczesnych technologii oraz doświadczeń innych firm zrzeszonych w grupie. Wierzymy, ze zdynamizuje to rozwój MK i utwierdzi naszą pozycję lidera polskich systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych.

Grupa Isotip – Joncoux działała dotychczas głównie na terenie Francji i Belgii, w których stworzyła pięć zakładów produkcyjnych. Przyjęty zachodni profil działania pozwala każdej z fabryk cieszyć się dużą autonomią przy ścisłym kontakcie z pozostałymi.
REKLAMA:

Dzięki połączeniu z grupą Isotip – Joncoux MK zyska stabilność finansową, nie tracąc przy tym własnej tożsamości. Współpraca z francuską spółką będzie oparta na zasadach parnterstwa i wspólnej strategii kompleksowej oraz profesjonalnej obsłudze klientów.

Nowo powstała grupa złożona z Isotip – Joncoux oraz MK zatrudnia w sumie ponad 400 osób w 4 krajach (Francja, Belgia, Polska i Niemcy) z poziomem sprzdedaży 60 mln euro rocznie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MK Systemy Kominowe
#wiadomości #inwestycje #instalacje #komin #mk

Więcej tematów: