Wielkoformatowe elementy Stampo

Podziel się:
Wielkoformatowe elementy Stampo to nowość w ofercie Libetu, skierowana do architektów i inwestorów. Kostki, płyty i kule w dużych rozmiarach wytwarzane są z lanego betonu architektonicznego według przesłanych przez projektanta wytycznych.

Nową kolekcję Libet Stampo tworzą wielkoformatowe elementy z betonu architektonicznego. Każdy z nich to indywidualny, autorski projekt wykonywany ręcznie w krótkich seriach. Sześciany, prostopadłościany, kule są doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej zabudowy w stylu modern. Mogą być wykorzystane jako ławki, siedziska, płyty tarasowe, chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne. Jednocześnie są kompatybilne z innymi produktami z oferty Libetu, np. płytami Monza i Maxima lub kostkami Quadro. Oferta skierowana jest przede wszystkim do architektów i inwestorów. Forma i przyszła funkcja elementu jest zależna wyłącznie od inwencji projektanta.Nową kolekcję Libet Stampo tworzą wielkoformatowe elementy z betonu architektonicznego. Każdy z nich to indywidualny, autorski projekt wykonywany ręcznie w krótkich seriach. Sześciany, prostopadłościany, kule są doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej zabudowy w stylu modern. Mogą być wykorzystane jako ławki, siedziska, płyty tarasowe, chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne. Jednocześnie są kompatybilne z innymi produktami z oferty Libetu, np. płytami Monza i Maxima lub kostkami Quadro. Oferta skierowana jest przede wszystkim do architektów i inwestorów. Forma i przyszła funkcja elementu jest zależna wyłącznie od inwencji projektanta.
Produkty z nowej kolekcji Libet STAMPO są niedostępne w sprzedaży masowej, a technologia ich wytwarzania jest zupełnie inna niż w przypadku standardowych produktów nawierzchniowych. Formy odlewnicze służące do kształtowania zamówionych elementów przygotowywane są ręcznie na indywidualne zlecenie. Zamówione elementy mogą przybierać kształt dowolnego prostopadłościanu o maksymalnej długości boku do 2 m lub kuli o różnych średnicach.

Fot. LibetFot. LibetChcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom architektów, poszukujących nietypowych wielkoformatowych elementów betonowych. Kostki, płyty, i inne niestandardowe elementy z linii Libet STAMPO mogą przybrać wybrany kształt, a ich funkcja zależy całkowicie od inwencji projektanta. Doskonale sprawdzą się miedzy innymi jako ławki, siedziska, stoły ogrodowe, płyty tarasowe i chodnikowe oraz jako elementy dekoracyjne – mówi Maciej Pańczyk, kierownik Działu Badań i Rozwoju.
REKLAMA:

W zależności od potrzeb inwestora, krawędzie kostek i płyt mogą być fazowane, zaokrąglone lub zostać wykończone „na ostro”. Elementy mogą być zbrojone lub niezbrojone. Udane przykłady ich wykorzystania można zobaczyć między innymi w wystawowym ogrodzie Libet Design w Łodzi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet
#ogrod #ogrody #zewnatrz_bud #kostka #libet #produkty #Nawierzchnie, chodniki, podjazdy

Więcej tematów: