Innowacyjna technologia i-Cure w Polsce

Podziel się:
Innowacyjna technologia i-Cure opatentowana przez szwajcarskiego producenta profesjonalnej chemii budowlanej to przede wszystkim zdrowsze produkty poliuretanowe, które nie zawierają rozpuszczalników. Dodatkowo rozwiązanie jest ekonomiczne i zapewnia większą siłę klejenia!

Fot. SikaFot. Sika
Sika jako globalny dostawca technologii poliuretanowej prezentuje wysokie standardy etyczne i ambitne cele związane z ochroną środowiska. Technologia i-Cure jest zaadresowana dla wymagających klientów, którym zależy na wysokiej wydajności, urabialności, wytrzymałości i przyczepności. Główną zaletą rozwiązania jest zmniejszenie emisji związków lotnych, które mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo pracy i życia oraz ochrony środowiska naturalnego. Kleje i uszczelniacze produkowane w technologii i-Cure są wolne od rozpuszczalników i całkowicie bezwonne. Ponadto charakteryzują się niezrównaną przyczepnością do podłoży porowatych, jak i nieporowatych. Dodatkowo wykazują niższą skłonność do przebarwień powstających w wyniku działania promieni słonecznych.

Opatentowane rozwiązanie jest wynikiem wprowadzonych przez Unię Europejską pod koniec 2010 r. przepisów w sprawie bezpieczeństwa chemicznego (dyrektywa 67/548/EWG). W treści dokumentu zostały wprowadzone restrykcyjne regulacje odnośnie sprzedaży produktów zawierających MDI (methylene diphenyl diisocyanate). Produkty poliuretanowe z gamy Sikaflex® i SikaBond® zawierają mniej niż 0,1 MDI. Jest to fundamentalny dowód na to, że szwajcarski koncern skupia się na ofercie produktów, które są przyjazne konsumentom chemii budowlanej.
REKLAMA:

i-Cure to innowacyjna technologia, która poprawia jakość produktów poliuretanowych w zakresie wydajności, urabialności, trwałości, przyczepności, bezpieczeństwa oraz ekologii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Sika
#wiadomości #technologie #ściany #sika

Więcej tematów: