Drewniane elementy budynku nadają mu nie tylko naturalnego charakteru. Wykonane z wysokogatunkowego surowca i właściwie zabezpieczone gwarantują także odpowiedni mikroklimat wewnątrz. Utrzymanie ich w dobrym stanie przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celów środków jest podstawą ciepłego i suchego domu.

Wykorzystanie drewna w projektowaniu oraz realizacji budynków mieszkalnych jest wciąż atrakcyjnym sposobem na wprowadzenie naturalnych i przyjaznych elementów w najbliższym otoczeniu.

Drewno cechuje się nie tylko ciekawą estetyką, ale potrafi także doskonale reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wymaga ono jednak dodatkowej ochrony w postaci warstw lakierniczych. Zastosowanie wysokiej jakości środków – np. impregnatu oraz lakieru bądź lakierobejcy – to gwarancja długotrwałego bezpieczeństwa.
REKLAMA:
Ciepło dzięki drewnu
Drewno jest nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym. Jeżeli dobrze je zabezpieczymy, potrafi być także efektywnym izolatorem. Strata ciepła w domu to największy problem, z którym musi uporać się każdy właściciel. Okna i drzwi odpowiadają za ok. 12 – 25 proc. ubytków temperatury w zależności od materiału, z którego są wykonane. Dlatego, jeżeli do ich produkcji został zastosowany naturalny surowiec, to tym bardziej należy zadbać o ich stan oraz właściwości termoizolacyjne.

Ganek na dobry początek
Dodatkowa osłona przed deszczem, wiatrem, a także słońcem to na pewno właściwie zaprojektowany ganek. Właściciele domów wolnostojących, którzy zdecydowali się na zbudowanie go z drewna powinni także zadbać o odpowiedni stan materiału, z którego został wykonany. Dzięki temu będą mogli w pełni korzystać z komfortu, który zapewnia. W tym celu można użyć impregnatu barwiącego (np. Bondex Wood Stain).Produkt wnika głęboko w strukturę materiału, co zapobiega jego wymywaniu. Dzięki zawartości barwników koloidalnych doskonale chroni drewno przed szkodliwym działaniem promieni UV. Odpycha także wodę, przez co trwale zabezpiecza przed powstawaniem sinizny, pleśni i uniemożliwia gnieżdżenie się insektów. Środek dostępny jest w wersji bezbarwnej lub w kolorach takich jak np. dąb, orzech laskowy czy sekwoja. Pozwala to na solidną renowację drewna i nadanie mu nowego, świeżego wyglądu. Jeżeli chcemy zastosować impregnat barwiący Bondex Wood Stain na konstrukcję z surowego drewna to pierwsza warstwa musi być warstwą z barwnikami. Tylko wtedy wnikną one wgłąb powierzchni i zagwarantują właściwą ochronę.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: dyrup