Garaż - miejsce na hobby i chwilę relaksu

Podziel się:
Garaż w roli przydomowego warsztatu czy komfortowego pomieszczenia, gdzie nawet zimą możemy oddawać się swojemu hobby, majsterkować lub – po ustawieniu sprzętu multimedialnego - oglądać filmy? Tak, to możliwe.

Pełna wygoda: Po zaparkowaniu samochodu na podjeździe garaż możemy wykorzystać   jako przydomowy warsztat. Nowa garażowa brama segmentowa firmy Hörmann z ościeżnicą ThermoFrame zapewni zimą wewnątrz przytulne ciepło.Pełna wygoda: Po zaparkowaniu samochodu na podjeździe garaż możemy wykorzystać jako przydomowy warsztat. Nowa garażowa brama segmentowa firmy Hörmann z ościeżnicą ThermoFrame zapewni zimą wewnątrz przytulne ciepło.Potencjał nowoczesnych garaży rośnie. Dzięki wbudowanym oknom i dobrze ocieplonym bramom segmentowych, po tymczasowym „wykwaterowaniu” auta, coraz częściej pełnią one funkcję pracowni, studia czy nawet kina domowego.

Zatrzymać ciepło

Zaparkowanie na pewien czas samochodu na podjeździe i wykorzystanie garażu np. jako przydomowego warsztatu zimą i jesienią było dotąd kłopotliwe, wymagało bowiem korzystania z termowentylatorów do jego ogrzania. Stara nieocieplona i nieszczelna brama garażowa narażała majsterkowiczów na przeciągi i podwyższała koszty zużycia energii elektrycznej.
REKLAMA:

Wymiana takiej bramy na nową, dobrze ocieploną bramę segmentową zapewni odpowiedni komfort w garażu - pracowni czy garażowym kinie domowym. W bramę taką warto jednak wyposażyć każdy garaż przylegający bezpośrednio do części mieszkalnej. Zapobiegniemy w ten sposób ucieczce ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.

Ciepło: Garaż, który przylega bezpośrednio do części mieszkalnej lub jest wykorzystywany jako przydomowy warsztat warto wyposażyć w ocieplaną bramę segmentową.Ciepło: Garaż, który przylega bezpośrednio do części mieszkalnej lub jest wykorzystywany jako przydomowy warsztat warto wyposażyć w ocieplaną bramę segmentową.

Brama jak mur

Idealnym rozwiązaniem będzie tu brama LPU 40 firmy Hörmann, która na całej powierzchni posiada wypełnienie izolacyjne o grubości 42 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła bramy o wymiarach 5 m szerokości i 2,1 m wysokości wynosi zaledwie 1,4 W/(m²K). To odpowiada ścianie murowanej z cegieł o grubości 24 centymetrów.

Kino domowe z ThemoFrame

Właściwości termoizolacyjne takiej bramy można jednak jeszcze polepszyć poprzez montaż systemu ThermoFrame. ThermoFrame: Profil z tworzywa sztucznego poprawia współczynnik izolacyjności cieplnej bramy nawet o 15 procent.ThermoFrame: Profil z tworzywa sztucznego poprawia współczynnik izolacyjności cieplnej bramy nawet o 15 procent.To rozwiązanie oferuje tylko firma Hörmann. Thermo Frame składa się ze specjalnego profilu wykonanego z tworzywa sztucznego, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku, oraz podwójnych uszczelek wargowych umieszczanych z obu stron bramy i w jej górnym obszarze. Całość zwiększa izolacyjność cieplną bramy nawet o 15 procent.

W ten sposób, bez obaw o wysokie rachunki za ogrzewanie i bez narażania się na przeciągi, możemy oddawać się swoim pasjom i przyjemnie spędzać wolny czas w ciepłym, przytulnym garażu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: hormann
#czytelnia #brama #okna i drzwi #ogrody #hormann #garaz #Ogrodzenia i bramy

Więcej tematów: