Trendy zmian cen materiałów budowlanych w listopadzie

Podziel się:
W listopadzie 2012 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 3 grupach: chemii budowlanej (+1,3%), suchej zabudowy (+0,8%) i izolacji wodochronnej (+0,2%). Spadły ceny w 5 grupach: materiałów ściennych ceramicznych (-8%), silikatów (-2,2%), gazobetonów i izolacji termicznej (po -0,6%) oraz pokryć i folii dachowych, rynien (-0,1%). W 3 pozostałych grupach ceny nie zmieniły się.

Wykres. Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.Wykres. Trendy zmian cen – dane Grupy PSB S.A.
W kategorii „inne” wzrosły jedynie ceny cementu, wapna (+0,3%). Spadły ceny: wyrobów stalowych (-1%), kostki brukowej (-0,7%), farb, lakierów, tapet (-0,5%), instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-0,1%). Ceny bram, ogrodzeń oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni nie zmieniły się.

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-X 2012 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość minus 9,5%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 8,9%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła minus 10,4%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 11,7%.
REKLAMA:

Przychody* Grupy PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do składów Grupy PSB) w listopadzie 2012 r. były o 5% niższe niż przed rokiem oraz o 20% niższe niż w październiku 2012 r. Sprzedaż po jedenastu miesiącach 2012 r. była wyższa o 6% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

* Dynamika  przychodów Grupy PSB S.A. (centrali), w danym miesiącu, nie jest dynamiką przychodów w składach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Grupa PSB
#wiadomości #ściany #raport #psb

Więcej tematów: