Baterie bezdotykowe przyszłością rynku

Podziel się:
Wzrost sprzedaży baterii bezdotykowych był jednym z najbardziej widocznych trendów na rynku armatury w 2012 roku. Osoby prywatne i deweloperzy dostrzegli potrzebę bardziej ekologicznego i ekonomicznego zużywania wody, które dzięki inteligentnym bateriom staje się łatwiejsze. Według danych firmy Oras, lidera w produkcji baterii sterowanych elektronicznym sensorem, ich sprzedaż wzrosła w minionym roku o 16 proc.

Fot. Oras Oras Vienda – hit wśród baterii bezdotykowych w 2012 rokuFot. Oras Oras Vienda – hit wśród baterii bezdotykowych w 2012 rokuKrany sterowane elektronicznym sensorem czułym na zbliżenie dłoni do kranu znane są na świecie już od 22 lat. Początkowo ich wykorzystanie ograniczało się do miejsc publicznych takich jak lotniska, szpitale, czy kina. Dziś w ekologicznej Skandynawii, skąd pochodzi firma Oras, są one standardem także w większości łazienek i kuchni prywatnych mieszkań i domów.

- W Polsce baterie bezdotykowe nadal są nowością, kojarzoną głównie z miejscami użyteczności publicznej. Ale ten trend się zmienia. Inteligentna armatura wchodzi do prywatnych łazienek – zauważa Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce. Potwierdzają to dane sprzedażowe firmy za 2012 rok. Oras odnotował 16 proc. wzrost w zakresie liczby sprzedanych baterii bezdotykowych. Sprzedaż tylko jeden modelu – nowej baterii z linii Vienda – zaledwie w kilka miesięcy od wprowadzenia na rynek osiągnęła poziom ponad 2.120 sztuk. - Największy wzrost zauważyliśmy właśnie w segmencie domów i mieszkań prywatnych – informuje Marek Biały.

Nie tylko dane sprzedażowe potwierdzają skierowanie uwagi rynku na inteligentną, ekologiczną armaturę. Już w marcu ubiegłego roku 95 proc. dziennikarzy, architektów i projektantów, ankietowanych przez firmę Oras*, uznało, iż elektroniczne baterie to przyszłość w segmencie wyposażenia prywatnych łazienek i kuchni.
REKLAMA:

W większości przypadków zmiana klasycznej baterii jednouchwytowej na model sterowany elektronicznym sensorem daje oszczędność na poziomie 50 proc. ilości zużywanej wody, oraz zmniejszenie kosztów energii. Oras, który od lat stawia na ekologię, pierwszy model baterii bezdotykowej wprowadził już w 1990 roku. Dziś firma posiada szeroką gamę takich modeli dostosowanych do różnego rodzaju umywalek, i w rożnych stylach zarówno do obiektów komercyjnych, jak i mieszkań prywatnych.

Nowość wprowadzona przez firmę w 2012 r. – elektroniczna bateria Vienda – jest najbardziej ekologicznym kranem, gdyż zużywa jedynie 5 litrów wody na minutę. Dodatkowo model wykonany jest z zaawansowanego technologicznie kompozytu, materiału stosowanego dotychczas w medycynie, przemyśle lotniczym czy zbrojeniowym.

Wyznacznikiem produktów marki Oras jest bardzo wysoka jakość i ekologia. Fiński koncern powstał w 1945 roku. Produkuje armaturę wyłącznie w Europie, w fabrykach w Polsce i Finlandii. W procesie produkcji używane są surowce i komponenty pochodzące wyłącznie od europejskich dostawców. Firma zatrudnia w sumie ponad 1 tys. osób. W 2011 r. osiągnęła wynik sprzedaży netto na poziomie 129 mln euro.

Rodzima fabryka w Oleśnie (woj. opolskie) uruchomiona została w 1995 roku, a w kolejnych latach była rozbudowywana. Fabryka jest w Oleśnie największym prywatnym zakładem pracy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oras
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #w wewnatrz_bud #oras #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: