Austrotherm rzetelnym Producentem Styropianu

Podziel się:
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że firma Austrotherm, uczestnik Programu Gwarancji Jakości Styropianu, otrzymała tytuł Rzetelnego Producenta Styropianu. Firma spełniła wymogi stawiane przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu dotyczące czytelnego oznakowania wyrobów i rzetelnego informowania konsumentów o ich cechach deklarowanych.

Fot. AustrothermFot. AustrothermPrzypominamy, że przedsięwzięciu patronuje Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), a celem programu jest kontrola płyt styropianowych oferowanych na polskim rynku oraz eliminowanie styropianów o parametrach deklarowanych, niezgodnych z rzeczywistością. Uczestnicy programu zaopatrują swoje wyroby w dodatkową tabelę, w której znajdują się dane na temat najważniejszych cech deklarowanego wyrobu:
- współczynnika przewodzenia ciepła (lambda),
- wartości CS (wytrzymałość na ściskanie),
- minimalnej wagi.
REKLAMA:

Firma Austrotherm jako pierwsza przygotowała opakowania informujące o kluczowych parametrach wyrobu, a także tabelę minimalnych wag paczek, która w przejrzysty sposób pomaga na podstawie wagi okreslić gęstość wyrobów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Austrotherm
#wiadomości #izolacje #nagrody #styropian #docieplanie #austrotherm

Więcej tematów: