Linia MediCare marki Rockfon zdobyła statuetkę Top Builder 2013 przyznawaną najlepszym rozwiązaniom w branży budownictwa. Sufity podwieszane MediCare to produkt zaprojektowany specjalnie z myślą o placówkach służby zdrowia. Pozwalają wyciszyć pomieszczenie, są łatwe do utrzymania w czystości. I co najważniejsze w przypadku placówek medycznych, materiał z którego są wykonane nie stanowi pożywki dla mikroorganizmów, zapewnia więc wysoką higienę.

- Stworzenie bezpiecznego i przyjaznego dla pacjentów otoczenia jest sporym wyzwaniem dla architektów. Produkty użyte do wyposażenia placówek medycznych muszą spełniać wiele wymogów, a jednocześnie administratorzy szpitali, czy przychodni poszukują rozwiązań ekonomicznych. Odpowiedzią na te potrzeby są właśnie produkty Medicare, coraz chętniej wybierane przez polską służbę zdrowia – zauważyła w czasie gali wręczenia statuetek TopBuilder Maria Chudkiewicz, Marketing Manager Central and Eastern Europe.
REKLAMA:

Jakie cechy powinien mieć sufit dla placówek medycznych?
Jednym z podstawowych wymagań jest odpowiednia akustyka pomieszczeń. Osoby chore przebywające w przychodni, czy pacjenci w szpitalu potrzebują przede wszystkim ciszy. Niestety większość placówek medycznych kojarzy się dziś z miejscem użyteczności publicznej, gdzie panuje wysoki poziom hałasu. A to z kolei przekłada się na gorsze samopoczucie i dłuższy okres wychodzenia z choroby. W odpowiednim wyciszeniu pomieszczeń niezastąpione są sufity podwieszane charakteryzujące się, jak linia MediCare, wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Produkty Rockfon dla służby zdrowia posiadają najwyższą klasę pochłaniania dźwięków – klasę A.Drugi, nie mniej ważny czynnik to bezpieczeństwo i higiena. Sufity podwieszane Rockfon wykonane są z wełny mineralnej, która nie ma żadnych właściwości odżywczych, a tym samym nie dopuszcza do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Marka może pochwalić się międzynarodowymi certyfikatami, które potwierdzają spełnienie najbardziej rygorystycznych norm w zakresie ochrony sanitarno-epidemiologicznej. Spełniają m.in. wymagania brytyjskiego departamentu zdrowia w zakresie normy HTM 60 (obejmuje wymagania higieniczne i przeciwpożarowe). Wszystkie produkty z nowej linii charakteryzują się niską emisją cząsteczek, potwierdzoną klasą ISO 5 w klasyfikacji pomieszczeń czystych.

W większości szpitali w przypadku pożaru zaledwie połowa pacjentów będzie w stanie przemieścić się w bezpieczne miejsce. Na niektórych oddziałach ewakuacja jest niemal niemożliwa. Produkty nowej linii MediCare należą do najbezpieczniejszej klasy A1 pod węglem reakcję na ogień. Powstrzymują jego rozprzestrzenianie i ograniczają ryzyko powstawania dymu i płonących kropli.
MediCare to narzędzie dla architektów także w zakresie estetyki wnętrz. Panele mają różne wymiary modularne oraz system montażu o widocznych lub ukrytych krawędziach. Są szczególnie przydatne w projektowaniu np. placówek medycznych dla dzieci.

w Bydgoszczy oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, a także
w licznych placówkach za granicą, m.in. szpitalu dziecięcym Emma Children’s
w Amsterdamie, w londyńskich szpitalach Barts i Royal oraz szpitalu Virga Jesse Hospital
w mieście Hasselt w Belgii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockfon