Kolory na dobre samopoczucie

Podziel się:
Biel za oknem znudzi nawet najbardziej zagorzałego miłośnika zimowych pejzaży. Jak więc przełamać śnieżną monotonię? Odpowiedź jest prosta – kolorem! Poznaj propozycje marki Dekoral i wprowadzić do wnętrza solidną porcję dobrego nastroju!

Fot. DekoralFot. DekoralFot. DekoralFot. Dekoral
Nie od dziś wiadomo, że barwy oddziałują na nasz nastrój i emocje. Kolor ścian wyraźnie wpływa na to, jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Wykorzystując wiedzę na temat psychologii barw, możemy samodzielnie wprowadzić do naszego mieszkania przyjemną aurę. Na przekór zimowej bieli pomalujmy więc ściany radosnymi kolorami. W malowaniu niezastąpiona okaże się bogata linia farb lateksowa Akrylit W marki Dekoral. Inspirujące kompozycje barw pomogą nam przeprowadzić prawdziwą, kolorową rewolucję.

„...na żółto i na niebiesko”

Żółty oraz niebieski to sprawdzone sposoby na poprawę samopoczucia. Kolory takie, jak „żółty słonecznik”, „promień słońca” albo „złocisty szafran”, rozweselą i jednocześnie ocieplą pomieszczenie. Przebywając w żółtej przestrzeni, czujemy się pełni optymizmu oraz witalności, stając się jednocześnie bardziej towarzyscy. Z kolei odcienie niebieskiego – „lodowy błękit” lub „morska bryza” – tworzą wokół łagodny klimat radości oraz spokoju. Warto wiedzieć, że pozornie chłodna niebieska kolorystyka koi nerwy, niespokojne myśli, działa znieczulająco.

Ognista energia

Czasami, aby poprawić sobie humor, wystarczy kilka dynamicznych barw w najbliższym otoczeniu. Za mobilizację, pobudzenie i intensywność pozytywnych emocji odpowiadają przede wszystkim pomarańcze i czerwienie. „Meksykańskie chili” albo „indiańskie lato” korzystnie wpłyną na sprawność umysłu, podniosą kreatywność, a także ciśnienie krwi.
REKLAMA:

Natura kołysząca zmysły

Nawet krótka chwila spędzona na świeżym powietrzu w otoczeniu zielonych drzew skutecznie regeneruje zmęczony organizm. Nic więc dziwnego, że zieleń przyrody uzdrawia ciało oraz ducha. Niezależnie od tego, czy wybierzemy odcień „miętowej herbaty”, czy „groszkowy pastelowy”, możemy liczyć na rozbudzenie intuicji, aktywność i odstresowanie układu nerwowego.

Fot. DekoralFot. Dekoral

Delikatność uczuć

Jeżeli w porze zimowej brakuje nam subtelności wiosny, to tęsknotę za ukwieconymi łąkami zastąpią barwy sentymentalne, czyli fiolet i róż. „Wrzosowy pastelowy” uwrażliwi nasze wnętrze, przegoni zmęczenie oraz bezsenność. Z kolei „mus jagodowy” pomoże się zrelaksować.

Nie ma jak w domu

Poszukując wytchnienia od miejskiego zgiełku, warto ukryć się w domowym zaciszu kameralnych barw. Przytulny nastój wnętrza stworzą odcienie w stylu „cappucino”, „kawowej pralinki” i „bitej śmietany”. Zarówno subtelne beże przypominające kolory naturalnych tkanin, jak i przytulne brązy zbudują rodzinną atmosferę oraz zapewnią poczucie bezpieczeństwa.

Koloroterapia to doskonały środek w walce z szarością, monotonią czy posępnym nastojem. Radosne i pełne energii połączenia barw marki Dekoral zapewnią nam wyśmienity humor oraz dobre samopoczucie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dekoral
#czytelnia #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #do malowanie #dekoral #farba #Projekty i aranżacje

Więcej tematów: