Firma Guardian na targach BAU

Podziel się:
Już po raz drugi w ciągu ostatniego kwartału firma Guardian miała okazję zaprosić gości na swoje stoisko podczas jednej z największych imprez targowych w Niemczech. Po glasstec w Düsseldorfie czołowy producent szkła architektonicznego prezentował się w dniach 14-19 stycznia na targach BAU w Monachium. Spośród wielu atrakcyjnych produktów szczególnie wyróżniało się szkło przeciwsłoneczne z potrójną warstwą srebra SunGuard® High Selective SNX 60/28.

Fot. GuardianFot. GuardianBAU to jedno z największych i najważniejszych spotkań branży budowlanej na świecie. W tym roku targi odwiedziło 235 tys. osób, z czego ponad przyjechało 60 tys. zza granicy, a szczególny wzrost liczby gości odnotowano z Rosji, Chin i Japonii. Aż 50 tys. odwiedzających, którzy bezpośrednio dotrzeć mogli do 2060 wystawców z 41 krajów, wywodziło się z branży architektonicznej i projektowej.

Guardian, prezentujący swoje produkty na wyjątkowo atrakcyjnym stoisku, podzielił przestrzeń wystawienniczą na trzy części. Pierwsza z nich (Innovation) poświęcona była najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym firmy. Jednym z nich są zestawy SunGuard® PVGU z wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, umożlwiające generowanie w oknie prądu z energii słonecznej. Zainteresowanie wzbudziło również antykondensacyjne szkło ClimaGuard® Dry, które – w połączeniu ze szkłem ClimaGuard nrG – zapobiega skraplaniu się pary na szybach wewnętrznych, a równocześnie zapewnia dodatni bilans energetyczny (klasa A efektywności energetycznej), co oznacza, że zyski ciepła ze słońca są wyższe niż jego straty do otoczenia. W części InGlass firma prezentowała dekoracyjne produkty do wnętrz, w tym LamiGlass Deco – szkło laminowane z kolorową folią, a także szkło lakierowane DecoCristal (w tym w najnowszej, śnieżnobiałej wersji SuperWhite) oraz obustronnie trawione szkło SatinGlass Deco.
REKLAMA:

SunGuard: potrójne srebro na medal

Na szczególną uwagę zasłużyła jednak trzecia część stoiska poświęcona rozwiązaniom przeciwsłonecznym, w tym SunGuard® Dry z powłoką antykondesacyjną oraz SunGuard® High Selective SNX 60/28. Drugie z wymienionych, to najnowsze szkło z gamy szkieł wysokoselektywnych SunGuard pokryte potrójną warstwą srebra, co ma kluczowy wpływ na jego właściwości przeciwsłoneczne. Szkło to zapewnia zarówno doskonałą selektywność dzięki transmisji światła widzialnego na poziomie 60%, jak i minimalne zyski ciepła ze słońca (współczynnik przenikania energii g=0,28). Doskonałe parametry SunGuard® High Selective SNX 60/28 powodują, że, nawet bez stosowania dodatkowych osłon, szkło to pozwala na spełnienie wymagań zawartych w najnowszym projekcie Rozporządzenia Ministra w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (ograniczenie całkowitego współczynnika przenikania energii słonecznej oszklenia z obecnie obowiązującej wartości 0,50 do poziomu 0,35). Dodatkowymi zaletami szkła są m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, dzięki niższemu poborowi energii elektrycznej używanej do chłodzenia pomieszczeń oraz neutralny wygląd. SunGuard High Selective SNX 60/28 w wersji odprężonej dostępny jest również na szkle laminowanym bezpiecznym lub dźwiękoizolacyjnym. Co najistotniejsze w 2012 roku wprowadzono na rynek wersję produktu przeznaczoną do obróbki cieplnej – SunGuard High Selective SNX 60/28 HT – oferując tym samym jeszcze lepszą elastyczność w projektowaniu i zastosowaniu szkła w wersji hartowanej i giętej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Guardian
#okna #wiadomości #szklo #okno #targi #okna i drzwi #guardian

Więcej tematów: