Aluminium zyskuje nowe, ciepłe oblicze - Schüco AWS

Podziel się:
Ceniony przez architektów materiał taki jak aluminium zyskuje nowe, ciepłe oblicze. Schüco AWS to system stworzony w duchu filozofii Energy2 - nakierowanej na obniżenie strat energetycznych budynku i dostarczenie do niego energii pochodzącej ze środowiska naturalnego.

Budynek biurowy zrealizowany w technologii Schüco z wbudowanym systemem solarnym Fot. SchücoBudynek biurowy zrealizowany w technologii Schüco z wbudowanym systemem solarnym Fot. Schüco

Aluminium to nieograniczone możliwości architektoniczne

Lekkie, przeszklone konstrukcje wzbogacają od kilkunastu lat polski krajobraz urbanistyczny. Ich głównym atutem jest nowoczesne piękno, połączone z funkcjonalnością. Niezwykłe, ciekawe kształty fasad powstają dzięki zastosowaniu aluminium. Daje ono szerokie możliwości formowania ze względu na niską gęstość cząsteczkową, a dzięki temu wysoką plastyczność materiału. Jego zasoby są bardzo obfite – glin to trzeci pod względem częstotliwości występowania pierwiastek na Ziemi. Aluminium, stosowane w konstrukcjach współczesnych fasad, na ogół nie posiada jednak tak dobrej izolacyjności termicznej jak, np. drewno. Przy realizacjach tego typu najlepiej korzystać z najnowszych zdobyczy technologii budowlanej. Zarówno szyby jak i profile stolarki otworowej, stanowiące większość powierzchni fasady współczesnych budynków biurowych powinny się cechować jak najniższymi współczynnikami przenikania ciepła. W przeciwnym wypadku fasada będzie generować wysokie straty cieplne, a tym samym koszty utrzymania budynku wzrosną. Spójrzmy na tę okoliczność z innej strony, nie skupiając się tylko na chwilowych wydatkach związanych z realizacją projektu. Najwyższa pora pomyśleć o budynku jako o długoterminowej lokacie, procentującej dzięki unikalnym, proekologicznym a zarazem gwarantującym komfort użytkowania rozwiązaniom.

Capricorn Haus Fot. SchücoCapricorn Haus Fot. Schüco

System Schüco AWS to ciepłe aluminium

Opracowując rozwiązania w ramach programu Energy2 projektanci Schüco stworzyli ideę fasady zatrzymującej znacznie więcej energii cieplnej wewnątrz budynku (nawet do 50%), a zarazem generującej ją ze źródeł odnawialnych. Połączyli wykluczające się do tej pory kategorie: ekologiczność, estetykę oraz komfort użytkowania. Wnętrza przyjazne ludziom to wnętrza o zoptymalizowanej temperaturze 20°C i wypełnione światłem słonecznym. Tak zwane ciepłe profile są grube i szerokie, co nie wygląda estetycznie a z całą pewnością nie pasuje do powłok współczesnych, szklanych budynków. Wnioski, do których doszli konstruktorzy z firmy Schüco, zrewolucjonizowały technologię budownictwa biurowego i przemysłowego: profile okienne o zwiększonych właściwościach termoizolacyjnych nie muszą pogarszać estetyki fasady. Oferowany przez firmę Schüco system okien aluminiowych Schüco AWS to szeroka paleta wyboru – od modeli standardowych, aż po wyrafinowane, zautomatyzowane wykonania. Jego szczególną zaletą jest optymizacja współczynnika przenikania ciepła Uf przy stosunkowo małej powierzchni profilu. Głębokość zabudowy wynosi zaledwie 75 mm przy przenikalności cieplnej na poziomie już od 0,9 W/m² i wysokiej izolacyjności akustycznej. W systemie Schuco AWS większa powierzchnia oszklenia nie oznacza podwyższonej straty ciepła, zaś do pomieszczeń przenika więcej światła. Taki efekt osiągnięto dzięki, m.in. koekstrudowanej uszczelce środkowej, przekładkom z pianką izolacyjną oraz zwiększonej izolacyjności w strefie krawędzi szyby. Stabilność i wąska, zewnętrza powierzchnia profili to większa swoboda przy projektowaniu fasady – w ten sposób zwiększono powierzchnię przeszkleń i zyskano większy dostęp światła oraz lepszy widok.
REKLAMA:

Schüco AWS 75 SI Fot. SchücoSchüco AWS 75 SI Fot. Schüco

Inteligentne wyposażenie opcjonalne systemu

Schüco AWS to ciepłe profile aluminiowe wraz z całą gamą udogodnień poprawiającą komfort użytkowania okna. Dla osób wymagających istnieje możliwość opcjonalnego wyposażenia systemu w ukryte okucia okienne Schüco AvanTec z obsługą mechaniczną lub TipTronic z obsługą automatyczną (mechatroniczną). Okucia TipTronic umożliwiają decentralne sterowanie wentylacją i przewietrzaniem budynku za pomocą, np. poręcznych przycisków lub fal radiowych, oraz centralne – za pośrednictwem centrali EIB. W ten sposób zyskano możliwość sterowania oknami wbudowanymi w elewację lub w całą fasadę. Rozwiązanie to pozwala na kontrolę optymalnego poziomu temperatury, nawietrzania czy nasłoneczniania budynku.

System Schüco AWS to gwarancja pewności i korzystnego stosunku kosztów do wysokich walorów użytkowych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: schuco
#okna #czytelnia #okno #okna i drzwi #profil #z aluminium #schuco #Profile okienne i drzwiowe

Więcej tematów: