Trawertynowa podłoga

Podziel się:
Wyrafinowanie i elegancja, a zarazem prostota i dbałość o detal to podstawowe wyróżniki stylu śródziemnomorskiego. Wraz z nadchodzącą wiosną świeży powiew inspiracji przynosi do naszych mieszkań trawertyn – piękny i szlachetny kamień z samego serca Włoch. O jego znaczeniu w aranżacji opowiada ekspert firmy Rogala.

Fot. RogalaFot. RogalaTrwały i subtelny
Można powiedzieć: kamień idealny. Jego piękno, uniwersalność i dostojny charakter sprawiają, że z łatwością wpasuje się w odświeżoną wiosenną aranżację. Idealnie będzie komponował się z tym, co już znajduje się we wnętrzu.

– Trawertyn to jeden z nielicznych kamieni, który – zachowując delikatne, miękkie faktury – jest jednocześnie trwały i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Stanowi wspaniały materiał na posadzki, wykończenia ścian czy schodów. Te cechy sprawiają również, że jego pielęgnacja nie przysparza kłopotu, więc bez trudu zadbamy o wszystkie powierzchnie. Jedyne, czego potrzebujemy, to czysta woda i wilgotna szmatka – wyjaśnia Wacław Gawroński, ekspert firmy Rogala.
REKLAMA:

Nietypowa, chropowata faktura sprawia, że otarcia i uszkodzenia są zupełnie niewidoczne, a ślady użytkowania nadają trawertynowi charakteru i wdzięku.

Fot. RogalaFot. RogalaMleczne cappuccino i kremowa panna cotta
Tym, co wyróżnia trawertyn spośród innych kamieni, jest szeroka gama ciepłych barw, przywodząca na myśl kwietniowe słońce.

– Marząc o nowoczesnej włoskiej aranżacji, postawmy na materiały w kolorach ziemi. W ofercie Rogali jest beżowy trawertyn Navona czy kremowy Romano Clasico. Te typowe włoskie kamienie sprawdzą się idealnie zarówno w salonie jak i w kuchni czy łazience – podpowiada ekspert firmy Rogala.Stonowane barwy mieszają się z kolorowym, eklektycznym sposobem życia Włochów, wpuszczając do pomieszczenia ogromną ilość światła. Sama tekstura trawertynu przykuwa uwagę charakterystycznym, fantazyjnym elementem.

Fot. RogalaFot. RogalaCzarująca, malownicza Toskania, wytworny, majestatyczny Mediolan czy potężny, wieczny Rzym stanowią niegasnącą inspirację dla projektantów. Aranżując taką przestrzeń należy pamiętać, że istota tkwi w minimalizmie i wysmakowanej elegancji. Mocne akcenty meblowe, delikatne kolory, starannie dobrane materiały i świeżość naturalnego kamienia przeniesie nas wprost na półwysep apeniński. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu po klasycznym i naturalnym trawertynie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rogala
#czytelnia #wnetrza #posadzka #w wewnatrz_bud #rogala #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: