OKNOPLAST wzorcową firmą według CNN International

Podziel się:
Jedna z największych światowych stacji telewizyjnych, CNN International odwiedziła niedawno siedzibę OKNOPLAST. O wyborze firmy zdecydowały jej spektakularne sukcesy na rynkach całej Europy. Oknoplast jest bowiem w pierwszej piątce największych i najprężniej działających producentów stolarki PVC na kontynencie. Materiał przygotował Richard Quest, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy ekonomicznych.

Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST sp. z o.o.Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST sp. z o.o.Program „Marketplace Europe” ukazuje działalność poszczególnych przedsiębiorstw z Unii Europejskiej lub państw z nią sąsiadujących. Ekipa wybrała firmę OKNOPLAST ponieważ eksportuje ona blisko 60% swojej produkcji do krajów Wspólnoty. Co więcej, pomimo spowolnienia gospodarczego, w 2012 roku osiągnęła ona obrót w wysokości 382 mln złotych, co stanowi 12% w stosunku rok do roku. Podczas zdjęć ekipa przeprowadziła wywiad z prezesem Mikołajem Plackiem oraz przyjrzała się liniom produkcyjnym. Dziennikarze byli ciekawi jaką receptę na rozwój ma czołowy europejski producent okien PVC.

Materiał przygotował Richard Quest, dziennikarz zajmujący się tematyką ekonomiczną od blisko 30 lat. Ze stacją CNN International związany jest już od 10 lat. Od czasu "Czarnego Poniedziałku" w 1987 roku, Quest relacjonował najważniejsze wydarzenia biznesowe m.in. wprowadzenie wspólnej waluty euro czy ostatni komercyjny lot samolotu Concorde.
REKLAMA:

Ważną częścią programu „Marketplace Europe” jest tzw. „Facetime”. Podczas tego odrębnego fragmentu prezentowane są sylwetki dyrektorów i prezesów najsprawniej zarządzanych firm. Prowadząc wywiad z bohaterem wydania - Mikołajem Plackiem, Richard Quest był szczególnie zainteresowany strategią rozwoju firmy w czasie kryzysu. Dziennikarz chciał poznać nasze zdanie nt. obecnej sytuacji w branży, jakie widzimy perspektywy w dzisiejszych niełatwych czasach. Interesował go nasz punkt widzenia, nasza strategia działań jako firmy, która mimo pogarszającej się sytuacji ekonomicznej w Europie, radzi sobie dobrze i cały czas się rozwija. Aby odnieść sukces w obecnych warunkach ekonomicznych musimy wyróżniać się na tle konkurencji jakością produktów i elastycznością w działaniu – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Firma OKNOPLAST nie po raz pierwszy reprezentuje Polskę w renomowanych zagranicznych stacjach. W kwietniu ubiegłego roku na antenie BBC World ukazał się program „Working Lives: Krakow”. Dziennikarze zaprezentowali w nim dzień z życia Mikołaja Placka. Zdjęcia były nagrywane w siedzibie firmy i na halach produkcyjnych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Oknoplast
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #oknoplast

Więcej tematów: