Płytki wielkoformatowe

Podziel się:
Kamienne płytki wielkoformatowe zdobywają coraz większą popularność i sympatię projektantów wnętrz. Polacy chętnie eksperymentują z nowymi trendami, aranżując swoje mieszkania z odwagą i fantazją. Czy warto sięgnąć po duże płytki? Czy pasują do każdego pomieszczenia?

Fot. RogalaFot. Rogala

Do małych i dużych wnętrz

Za płytki wielkoformatowe uznajemy takie, których wymiary boków są dłuższe niż 30 centymetrów. Używane do tej pory w centrach handlowych i dużych obiektach przemysłowych, dziś wchodzą do naszych mieszkań. Powiększają optycznie małe pomieszczenia i wysmuklając te duże. Decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać, że kamienne płytki wielkoformatowe trzeba montować z dużą starannością.

– O wytrzymałości i estetyce takiej aranżacji decydują nie tylko umiejętności fachowca, ale jakość płytek, dobrze przygotowana powierzchnia oraz dobór odpowiedniej zaprawy. Idealnie wygładzona ściana czy podłoga, szczelne ułożenie płytek, zastosowanie odkształcalnych klejów oraz sprawdzony i rzetelny producent to przepis na idealną wielkoformatową przestrzeń – radzi Wacław Gawroński, ekspert firmy kamieniarskiej Rogala.

Fot. RogalaFot. Rogala

Złote proporcje

Zanim dokonamy wyboru kamiennych płytek, należy zadać sobie pytanie czy pasują one do pomieszczenia, które chcemy zagospodarować. Wielkoformatowe płytki na podłogi czy ściany idealnie nadają się do średnich i dużych przestrzeni. Nieduża liczba łączeń daje wrażenie jednolitości, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalną aranżację, odpowiednią zarówno dla nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Nie przytłoczymy ich w ten sposób brakiem proporcji, a wysmuklimy i powiększymy, uzyskując oczekiwany rezultat estetyczny i kompozycyjny.
REKLAMA:

– Prym w tym sezonie wiodą jasne, stonowane kolory, które rozświetlają i odświeżają pomieszczenie. W wiosenne trendy idealnie wpiszą się wielkoformatowe, kremowe marmury Cremo Marphil czy Emperador Light. Jeśli stawiamy na mocny akcent, soczyste żółte mamrmury Giallo Tirana oraz beże i brązy płytek Forest Brown będą idealnym dodatkiem do każdej kuchni lub łazienki. W odważnych kompozycjach wspaniale zaprezentuje się mocna zieleń płytek Verde Gwatemala – rekomenduje ekspert firmy Rogala.

Fot. RogalaFot. Rogala

Duże płytki, mały kłopot

– Ze względu na swoje właściwości antypoślizgowe oraz niewielki współczynnik nasiąkliwości, kamienne płytki wielkoformatowe idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne. Są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości – podkreśla ekspert Rogali.

Kamienne płytki wielkoformatowe to idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie niebanalne, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Szeroka paleta kolorów i walory estetyczne sprawiają, że wybór dużych płytek zaowocuje jeszcze większym zadowoleniem ich użytkowników.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rogala
#czytelnia #plytka #wnetrza #w wewnatrz_bud #rogala #Wykończenie i pielęgnacja podłóg

Więcej tematów: