Przemyślane i dobrze zaaranżowane wnętrze powinno charakteryzować się funkcjonalnością i estetyką. Ponadto, musi odpowiadać gustom właścicieli, bo tylko w takim przypadku przebywanie w nim będzie dla nich przyjemnością, pozwoli na wypoczynek i relaks.
Fot. Zehnder PolskaCzęsto mamy idealnie dobrane kolory, meble, dodatki – spójne kolorystycznie i stylowo, ale jeden element burzy harmonię wnętrza: grzejnik. Tymczasem dziś nie ma problemu z tym, by idealnie współgrał on całą aranżacją.
Grzejniki nowoczesne w formie zdefiniowane są przez miejską estetykę, odwołującą się do porządku, analizy, puryzmu. Wyróżnia je minimalizm, podkreślający wzornictwo. Doskonale pasują do współczesnych, ascetycznych czy industrialnych wnętrz. Z kolei intensywne kolory, wyraziste i świeże, świetnie odnajdują się w odważnych projektach wnętrz, ożywiając je i sprawiając, że stają się efektowne i niebanalne. Dla zwolenników klasyki polecane są grzejniki w łagodnych i ciepłych odcieniach, w kolorach ziemi, które cechuje naturalność i prostota. Nadają grzejnikom i pomieszczeniom przytulny, spokojny i przyjemny charakter.
Harmonia, spójność, równowaga
Kolory mają ogromne znaczenie dla harmonii i równowagi psychicznej człowieka. Sam kolor to, wg definicji, wrażenie psychiczne wywołane w mózgu, gdy oko odbiera promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła. Światło barwne posiada trzy atrybuty: odcień (zależny od długości fali światła), nasycenie (określa stopień różnicy od światła białego) i luminację, tzw. jasności powierzchniowej. Natomiast postrzegane przez pryzmat emocji stanowią odzwierciedlenie osobowości, indywidualności, w pewnym sensie definiują nas. Z kolei ich rolą we wnętrzach jest nadanie im spójności i określonego charakteru. Mogą korespondować lub kontrastować z sobą w ramach aranżowanej przestrzeni. Warto pamiętać też, że każda barwa wpływa na samopoczucie i nastrój osób przebywających w pomieszczeniu. Stąd istotne jest, by dobrać je rozsądnie.REKLAMA:
Kolorowy czy biały?
Stare grzejnik nie są zbyt ładnymi i estetycznymi produktami; nie zachwycały ani kształtem, ani konstrukcją ani kolorem. Dzisiaj producenci oferują mix kolorów i wzorów, w efekcie czego nie ma problemu z wyborem grzejnika doskonale pasującego do konkretnego wnętrza, a zarazem takiego, który będzie pełnił też funkcje dekoracyjne. Fot. Zehnder PolskaTego typu urządzenia dostępne są w różnych kolorach, w różnych rodzajach wykończenia powierzchni, w rozmaitych kształtach, a często też z dodatkowymi akcesoriami, jak np. lustro, wieszak itp.Grzejniki nowoczesne w formie zdefiniowane są przez miejską estetykę, odwołującą się do porządku, analizy, puryzmu. Wyróżnia je minimalizm, podkreślający wzornictwo. Doskonale pasują do współczesnych, ascetycznych czy industrialnych wnętrz. Z kolei intensywne kolory, wyraziste i świeże, świetnie odnajdują się w odważnych projektach wnętrz, ożywiając je i sprawiając, że stają się efektowne i niebanalne. Dla zwolenników klasyki polecane są grzejniki w łagodnych i ciepłych odcieniach, w kolorach ziemi, które cechuje naturalność i prostota. Nadają grzejnikom i pomieszczeniom przytulny, spokojny i przyjemny charakter.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Zehnder