System automatycznego nawadniania

Podziel się:
Piękny ogród, zachwycający soczystą zielenią trawy, feerią barw rosnących w nim roślin oraz kojącym szelestem liści drzew, to marzenie każdego posiadacza bodaj skrawka ziemi. Niestety, uzyskanie i utrzymanie takiego efektu wymaga m.in. regularnego i o optymalnym nasileniu nawadniania terenu. To męczące zajęcie, a przy tym konieczne do wykonywania codziennie. Weekendowy wyjazd czy urlop oznacza najczęściej zwiększoną ilość uschniętych roślin. Jednak nie tylko susza, ale i nadmiar wody powoduje zniszczenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest system automatycznego nawadniania.

Fot. GARDENAFot. GARDENAUkryty pod warstwą ziemi system nawadniania jest niewidoczny dla obserwatora, nie zakłóca estetyki trawnika, a wchodzące w jego skład zraszacze wynurzają się jedynie na czas podlewania. Dzięki możliwości indywidualnej regulacji poszczególnych zraszaczy mamy pewność, że woda zostanie dostarczona w odpowiednich ilościach do wszystkich niezbędnych miejsc.

By taki system był efektywny, musi zostać spełniony podstawowy warunek – należy jego projekt dokładnie dopasować do potrzeb danego ogrodu. Jednym ze sposobów dokonania tego jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji, które oferują renomowani producenci systemów nawadniających.
REKLAMA:

Fot. GARDENAFot. GARDENAMy Garden to program przeznaczony do projektowania systemu nawadniania. Dzięki niemu możliwa jest automatyczna lokalizacja zraszaczy i i systemu rur na terenie ogrodu. Aplikacja bazuje na elementach systemu Sprinklersystem, którego podstawowym produktem są zraszacze wynurzalne. Woda dostarczana jest do nich podziemnym systemem rur. Łatwość użycia aplikacji sprawia, że każdy jest w stanie samodzielnie zaprojektować system nawadniania własnego ogrodu.

Pierwszym krokiem jest narysowanie ogrodu – do wyboru są gotowe wzory lub opcja stworzenia własnego projektu. Po wypełnieniu przestrzeni elementami krajobrazu, charakterystycznymi dla naszego realnego ogrodu, takimi jak trawa, kamienie lub żwir, drzewa i krzewy, mała architektura itp. Następnie umieszczamy źródło wody i automatycznie dodajemy zraszacze, tak by woda była dostarczana do wszystkich zakamarków przestrzeni. Na koniec trzeba połączyć zraszaczy za pomocą narzędzia do rur. Następnie aplikacja samodzielnie wskaże zraszacze o odpowiednim zasięgu.

Fot. GARDENAFot. GARDENAProgram zawiera ponadto wiele schematów i instrukcji, dzięki którym montaż elementów w ogrodzie staje się czynnością nieskomplikowaną i prostą. Generuje także listę elementów, których zakup jest niezbędny, by można było wykonać system.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Gardena
#czytelnia #okna i drzwi #ogrody #w ogrod #na zewnatrz_bud #akcesoria #gardena #nawadnianie

Więcej tematów: