Drzwi do nowoczesnych wnętrz

Podziel się:
Drzwi, oprócz swych funkcji praktycznych, są jednym z ważniejszych elementów, nadających wnętrzu określony styl i charakter. Urządzając nowoczesne mieszkanie warto o tym pamiętać. Kolor ma znaczenie.

Fot. InvadoFot. InvadoNowoczesny design domaga się minimalizmu i prostoty. Nowoczesne wnętrza lubią kontrasty. Mocne i zaskakujące połączenia kolorystyczne. Biorąc pod uwagę praktyczną stronę urządzania nowoczesnego mieszkania, warto stworzyć dobrą jakościowo, w miarę uniwersalną bazę, by spokojnie móc zaszaleć z dodatkami - tym co we wnętrzu łatwo zmienić, kiedy się znudzi. Ściana pomalowana w kolorze intensywnej fuksji lub turkusu, limonkowe poduszki czy szary dywan, dobrze będą czuły się w zestawieniu z ponadczasowym, białym tłem: podłogą, meblami i drzwiami. Z myślą o takich aranżacjach zaprojektowana została kolekcja Invado Bianco – drzwi, które charakteryzuje klasyczny minimalizm, doskonale odpowiadający na potrzeby dzisiejszego designu.

Nowocześnie znaczy bezprzylgowo

Drzwi do nowoczesnych wnętrz powinny mieć prostą formę, dlatego w takich aranżacjach doskonale sprawdzą się modele bezprzylgowe. Co to oznacza? - Tradycyjne drzwi mają na brzegu charakterystyczny schodek, zwany przylgą. Przy zamykaniu zachodzi ona na ościeżnicę. W drzwiach bezprzylgowych krawędź drzwi jest zupełnie prosta – tłumaczy Adam Hucz z Invado. Efekt lekkiej, nowoczesnej aranżacji uzyskanej dzięki zastosowaniu drzwi bezprzylgowych, wzmacniają ukryte zawiasy. Są one zupełnie niewidoczne. Dzięki temu zamknięte skrzydło w całości chowa się w framudze, tworząc z nią idealnie równą, niezakłóconą niczym powierzchnię. - Drzwi bezprzylgowe z kolekcji Plano wyglądają tak, jakby były wbudowane w ścianę, co oprócz zaskakującego designu, optycznie powiększa pomieszczenie – podkreśla A. Hucz. – Ma to znaczenie zwłaszcza w wąskich korytarzach, którym warto, chociaż wizualnie, dodać trochę przestrzeni.
REKLAMA:

Fot. InvadoFot. Invado

Przeszklenia z charakterem

Do tworzenia nowoczesnych aranżacji bardzo przydaje się szkło. Nadaje ono pomieszczeniom lekkości, a jednocześnie pozwala na swoistą zabawę światłem. Dlatego wybierając drzwi do nowoczesnego wnętrza, warto postawić na modele z przeszkleniami. Jeśli za zamkniętymi drzwiami chcielibyśmy zachować intymność, szkło przezroczyste można zastąpić satynowym, o niskim stopniu przezierności, które zapewnia całkowitą swobodę. Odważnym, ale niezwykle efektownym rozwiązaniem jest wybór czarnej szyby. – Naszą nową propozycją jest szyba Nero, polecana do drzwi z kolekcji Invado Bianco. Całość robi spektakularne wrażenie – przekonuje Adam Hucz. Wybierając drzwi z dużymi przeszkleniami, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej szyby. Godne polecenia jest szkło hartowane, cztery razy wytrzymalsze od zwyczajnego i całkowicie bezpieczne nawet w pomieszczeniach, w których są dzieci. W przypadku rozbicia, choć o to wyjątkowo trudno, rozpada się ono na kawałki o zaokrąglonych, tępych krawędziach.

Geometria obowiązkowa

Geometria to kolejny element mile widziany w nowoczesnych aranżach. Porządkuje i tworzy przestrzeń. Modna w latach 60 – tych, powraca na salony. Nie tylko te o dużym metrażu. Modne, abstrakcyjne sposoby prowadzenia linii wykorzystywane we współczesnych projektach, wprowadzają do wnętrz powiew świeżości. Jeśli dodatkowo łączą się ze wspomnianymi przeszkleniami, to efekt nowoczesności jest podwójnie wzmocniony. Widać to wyraźnie w przypadku drzwi D’Artagnan Tondo oraz Solei - fornirowanych skrzydeł z dużą, frezowaną w geometryczne wzory szybą. Bez względu na obowiązującą modę, pomogą one stworzyć dom, w którym dobrze się mieszka. A to przecież najważniejsze.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Invado
#okna #drzwi #czytelnia #okna i drzwi #w wewnatrz_bud #invado

Więcej tematów: