Cekolowanie sufitów i ścian

Podziel się:
Pytanie: Chciałbym remontując mieszkanie wygładzić ściany i sufit. Ściany były malowane farbą emulsyjną, dlatego interesuje mnie jak i od czego mam zacząć oraz jakich produktów użyć?

Fot. CekolFot. CekolFot. CekolFot. Cekol
Pierwszym etapem pracy będzie właściwe przygotowanie podłoża. Powłoki malarskie, luźne ziarnka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Podłoże powinno być czyste, zwarte i nośne oraz wolne od zatłuszczeń. Następnie podłoże należy zagruntować emulsją gruntującą. Po wyroby marki CEKOL należy stosować emulsję gruntującą CEKOL DL-80. Elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie (np. przez położenie odpowiednich powłok malarskich).
REKLAMA:

Fot. CekolFot. CekolNa odpowiednio przygotowanym i zagruntowanym podłożu możemy następnie wykonać gładź. Do wykonania gładzi możemy wybierać z pośród kilku wyrobów marki CEKOL. Z wyrobów gipsowych, które możemy stosować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń możemy użyć białej masy szpachlowej CEKOL C-45 lub gładzi gipsowej CEKOL GS-200. W przypadku pomieszczeń stale narażonych na zawilgocenie i podwyższoną wilgotność np. łazienki zalecam zastosować CEKOL C-35 gładki tynk elewacyjny. Jest to produkt na bazie białego cementu. Można go stosować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Służy do wygładzania i wyrównywania powierzchni. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Cedat
#ściany #tynk #do tynkowanie #do sciany #gips #cedat #do sufit #poradnik #Ochrona i renowacje ścian i fasad

Więcej tematów: