Czy na ściany z betonu komórkowego można położyć maszynowy tynk gipsowy

Podziel się:
Pytanie: Czy na ściany z betonu komórkowego można położyć maszynowy tynk gipsowy? Czytałem gdzieś, że się raczej tego nie poleca ze względu na dużą higroskopijność betonu. Z kolei robotnicy z firmy wykonawczej powiedzieli mi, że kładą na beton "podkład" i nie ma żadnego problemu.

Fot. CekolFot. CekolNa ścianach z betonu komórkowego można wykonywać maszynowe tynki gipsowe. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Problem polega na bardzo dużej nasiąkliwości betonu komórkowego. Przed rozpoczęciem robót tynkarskich bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
Powierzchnie nasiąkliwe i bardzo nasiąkliwe (beton komórkowy) należy dokładnie zagruntować emulsją gruntującą. Zastosowanie jej ma za zadanie zmniejszenie i wyrównanie chłonności podłoża. Po zastosowaniu emulsji gruntującej nakładany tynk będzie równo wysychał i wiązał na całej powierzchni.
Obecnie bardzo często stosuje się emulsje gruntujące w postaci koncentratu, który rozcieńcza się w różnych proporcjach w zależności od chłonności podłoża. Robotnicy z firmy wykonawczej mają rację, że po zastosowaniu "podkładu" można wykonywać prace tynkarskie.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Cedat
#czytelnia #tynki wewnętrzne #wewnatrz_bud #ściany #tynk #tynkowanie #cedat

Więcej tematów: