Drzwi do klasyki w nowoczesnym wydaniu

Podziel się:
Wybierając drzwi do mieszkania, stoimy przed trudnym wyborem: stonowana klasyka czy oryginalna nowoczesność? W takiej sytuacji warto poszukać rozwiązań, które z jednej strony prezentują typową elegancję, z drugiej – zaskakują nowatorskim akcentem. W przypadku drzwi tę radę można potraktować dosłownie.

Fot. VoxFot. VoxKlasyka jest zawsze w modzie. Uniwersalna i estetyczna, niepodzielnie króluje w większości polskich mieszkań. Jej głównym plusem jest odporność na mniej lub bardziej trafione mody, które potrafią zniknąć równie szybko, jak się pojawiły. Można jednak połączyć stonowanie z nieszablonowym pomysłem tak, aby sprostać różnym potrzebom w obrębie jednego mieszkania. W tym kontekście warto przyjrzeć się oferowanej przez Drzwi Vox kolekcji Classic.

Z jednej strony: klasyka

Ukłonem w kierunku wyważonego gustu jest frezowany motyw w paski, przeprowadzony przez skrzydła drzwiowe. Wzór zaczerpnięty z greckich kolumn pojawia się także na ościeżnicy i listwach przypodłogowych. To znak charakterystyczny kolekcji. Do tego kolory: biel lub heban, które podkreślą elegancję aranżacji. Jeden uniwersalny wzór to jednak czasem za mało, aby udźwignąć różnorodność wnętrz. W końcu z reprezentacyjnego salonu przechodzi się czasem do pokoju nastolatki, a od progu wita nas na przykład użytkowy hall.

Fot. VoxFot. Vox

Druga strona lustra

Odpowiedź projektantów VOX jest prosta, a jednak nie pojawiła się wcześniej na rynku drzwi wewnętrznych. W końcu kto powiedział, że ich obie strony muszą być identyczne? VOX stawia na lustra. – Proponowane przez nas lustra to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na wrażeniu dodatkowej przestrzeni. Lustrzana powierzchnia sprawdzi się chociażby w przedpokoju, łazience czy w sypialni, w której znajduje się garderoba” – mówi Arkadiusz Śmiłowski, odpowiedzialny za wdrażanie produktów innowacyjnych w sieci VOX.

Ilu klientów, tyle potrzeb

Dopasowanie oferty do klienta w ramach kolekcji Classic dotyczy nie tylko możliwości wstawienia lustra. Osoby, które szukają w drzwiach dopełnienia nowoczesnego wnętrza, mogą wybrać opcję z gładkim skrzydłem drzwiowym - pozbawienie go pionowej listwy dekoracyjnej podkreśli minimalistyczny wystrój pomieszczenia. To jednak nie koniec innowacji. Kolekcja przewiduje także zależne od klienta przeszklenia. Do takich należy zamiana frezowanego motywu na szybę w pionowe pasy lub wstawienie w drzwi satynowanego szkła. Dzięki niemu do zamkniętego wnętrza przez drzwi przedostaje się subtelne światło.

Fot. VoxFot. Voxfot. Voxfot. Vox
Urozmaicenie oferty drzwi wewnętrznych o opcje zależne od klienta to prawdziwe ułatwienie dla osób aranżujących funkcjonalne, lecz połączone wspólnym motywem mieszkanie: od teraz wygląd drzwi stał się zależny od miejsca, z którego na nie patrzymy.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Vox
#okna #drzwi #czytelnia #okna i drzwi #vox

Więcej tematów: