Kolekcja „Dęby z Charakterem” rekomendowana do konkursu Dobry Wzór 2013

Podziel się:
Dobre wzornictwo charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym podejściem do materii i innowacyjnością formy. Musi też spełniać określone walory estetyczne i użytkowe. Odpowiedzialne projektowanie polega na szukaniu coraz lepszych rozwiązań, zarówno konstrukcyjnych, jak i technologicznych. Spełniająca te kryteria kolekcja Dęby z Charakterem krakowskiej firmy Kopp, została rekomendowana do konkursu Dobry Wzór 2013.

Długa tradycja polskiego designu

W tym roku mija 20 lat od kiedy Instytut Wzornictwa Przemysłowego rekomenduje i nagradza produkty wyróżniające się dobrym designem i przemyślanym projektem. Do tegorocznej, okrągłej edycji, zgłoszono aż 190 propozycji, które podzielono na siedem kategorii. Do konkursu mogły stanąć wyłącznie projekty rekomendowane przez ekspertów – te które spełniają kryteria zrozumienia potrzeb polskiego konsumenta, innowacyjności oraz niepowtarzalnego, estetycznego i praktycznego, wzornictwa. Kuratorem i dyrektorem konkursu jest Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna IWP. Komisarzem wystawy jest Anna Weresińska.

Fot. KoppFot. KoppFot. KoppFot. Kopp

Nowoczesność z nutą tradycji

Dęby z charakterem to 18 spojrzeń na współczesne wzornictwo podłogowe. Jasne, klasyczne odcienie spotykają się w kolekcji z deskami bielonymi oraz specjalnie postarzanymi wariantami rustykalnymi. Poddawane specjalistycznym zabiegom szczotkowania, młotkowania czy kornikowania, nabierają dostojnego charakteru, nie tracąc przy tym naturalnego piękna dębowego drewna. Zastosowana dodatkowo głęboka v-fuga sprawia, że deski wyglądają na wiekowe, choć nie pozbawione nowoczesnego podejścia do aranżacji wnętrz. Uniwersalne spojrzenie na szlachetny materiał, jakim jest drewno sprawia, że Dęby z Charakterem zadomowią się zarówno w minimalistycznych, jak i bardziej tradycyjnych pomieszczeniach.
REKLAMA:

Fot. KoppFot. KoppFot. KoppFot. Kopp
Rzetelne projekty wymagają głębokiej wiedzy zarówno o materiale, jak i gustach klientów. Te najlepsze zdobywają nagrody i rekomendacje projektantów i designerów, a także zyskują uznanie w oczach konsumentów. A potem, stając się częścią domowych aranżacji, cieszą oko i dają gwarancję długiego i pewnego użytkowania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kopp
#wiadomości #podloga #wnetrza #kopp

Więcej tematów: