Nowe inwestycje marki Promostal

Podziel się:
Dwie nowe hale produkcyjne - malarnia i wydział konstrukcji ciężkich- to najnowsze inwestycje Promostalu z Czarnej Białostockiej. Dzięki rozbudowie infrastruktury spółka zwiększyła moce produkcyjne i zatrudniła nowych pracowników.

Nowe inwestycje marki PromostalPromostal zainwestował w rozwój w sumie ok. 8 mln zł i uzyskał łącznie 7 tys. m. kw. powierzchni pod dachem. Dwie hale – malarnia i wydział konstrukcji ciężkich - o łącznej kubaturze blisko 40 tys. m. sześciennych już zostały oddane do użytku. Przedsięwzięcie spółka zrealizowała własnymi siłami, pod nadzorem własnych kadr, co znacznie ograniczyło jego koszty.

- Dzięki inwestycji nie musimy już dzierżawić malarni - mówi Marek Supruniuk, kierownik projektu Promostalu. – W efekcie ograniczyliśmy koszty i zyskaliśmy profesjonalne powierzchnie do malowania. Inwestycja pozwoliła na usprawnienie procesu produkcyjnego i skupienie go w jednym ciągu. Znacznie poprawiły się warunki pracy malarzy. Zyskało też środowisko, bo cały proces – czyszczenie elementów i ich malowanie – odbywa się pod dachem, zgodnie z wszelkimi normami ochrony środowiska i pod nadzorem automatyki.
REKLAMA:

Nowe inwestycje marki PromostalZ kolei wydział konstrukcji ciężkich to hala, w której zamontowano dwie potężne suwnice o udźwigu po 20 ton każda. Tu wytwarzane są elementy konstrukcyjne, hala wykorzystywana jest także jako magazyn materiałów stalowych, m.in. gotowych elementów konstrukcyjnych stadionu miejskiego. Kolejną inwestycją w tym roku był zakup działek w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu o łącznej powierzchni ok. 4 ha. Cześć tego terenu firma wykorzystuje do montaży próbnych, by uniknąć niespodzianek na placu budowy. W związku z rozbudową firma zatrudniła już kilkanaście osób – głównie spawaczy i monterów. Inwestycja w rozwój już przynosi efekty.

- Dzięki rozbudowie znacznie wzrosły możliwości produkcyjne Promostalu i obecnie wynoszą od 600 do 800 ton miesięcznie- mówi Grzegorz Polak, prokurent spółki.  - Mamy zagwarantowane pełne obłożenie produkcji do połowy przyszłego roku. Nie obawiamy się wyzwań - weszliśmy w segment konstrukcji trudnych, a w najbliższej przyszłości będziemy konsekwentnie umacniali markę Promostal na rynku krajowym oraz w Skandynawii.

Nowe inwestycje marki PromostalObecnie w Promostalu pracuje 128 osób, a w związku z dużą ilością zleceń firma nadal poszukuje pracowników – wykwalifikowanych ślusarzy i monterów. Przychody Promostalu w 2012 roku przekroczyły 68 mln zł i były dwukrotnie wyższe niż w roku 2011. Zysk z działalności operacyjnej Promostal w całości przeznaczył na rozbudowę zakładu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Promostal
#wiadomości #fundamenty #inwestycje #promostal

Więcej tematów: