Targi Batimat 2013

Podziel się:
W dniach 4 – 8 listopada w Paryżu odbyły się międzynarodowe targi budowlane Batimat 2013. To globalne wydarzenie przyciągnęło w tym roku ponad 3,500 wystawców i 400,000 gości z całego świata.

Tegoroczna edycja imprezy miała miejsce w zlokalizowanej w pobliżu portu lotniczego Paryż-Roissy-Charles de Gaulle i stacji kolei TGV nowoczesnej hali Paris Nord Villepinte Exhibition Centre. Targi w dużej mierze poświęcone były zagadnieniom związanym z tzw. budownictwem zrównoważonym, stąd liczne prezentacje producentów i warsztaty poświęcone budynkom energooszczędnym.

Fot. VoxFot. VoxFot. VoxFot. Vox
Na imprezie nie zabrakło polskich akcentów – jednym z nich było seminarium na temat polskiej branży stolarki budowlanej zorganizowane pod patronatem Ministerstwa Gospodarki przez Konsorcjum Polskie Okna i Drzwi. Wzięli w nim udział przedstawiciele Związku Polskie Okna i Drzwi, branżowi eksperci a także przedstawiciele francuskiego biznesu oraz polscy przedsiębiorcy. Podczas seminarium omawiano zagadnienia dotyczące jakości polskich okien i drzwi, potencjału eksportowego polskiej branży stolarki budowlanej oraz polsko-francuskiej współpracy gospodarczej o której opowiedział pan Janusz Pieńkowski – Minister, Radca Wydziału Promocji Handlu i inwestycji przy Ambasadzie RP w Paryżu. Oprócz wysłuchania ciekawych prelekcji, goście z całego świata mogli na polskim stoisku podziwiać produkty rodzimych firm produkujących okna i drzwi – między innymi francuski akcent w postaci innowacyjnych drzwi VOX z nadrukiem wieży Eiffela.
REKLAMA:

Fot. VoxFot. Vox„Targi Batimat to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń budowlanych w Europie. Wyjątkowo wymagający rynek francuski sprawia, że prezentowane tam produkty należą do najbardziej innowacyjnych w branży. Tym bardziej cieszy nas fakt, że z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie rozwiązaniami pochodzącymi od polskich producentów” podsumowuje Paweł Wróblewski, dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Vox
#drzwi #wiadomości #targi #wnetrza #okna i drzwi #vox

Więcej tematów: