System odwodnień liniowych lub punktowych

Podziel się:
Współczesna łazienka powinna być funkcjonalna, a tak staje się - dzięki dostępnym na rynku innowacyjnym rozwiązaniom instalacyjnym firmy TECE. Więcej o tym, dlaczego nowoczesne systemy odprowadzania wody w przestrzeni łazienkowej zrewolucjonizowały architekturę domowych salonów kąpielowych mówi Andrzej Marchewicz - ekspert z firmy TECE.

Fot. TeceFot. TeceFot. TeceFot. Tece
„Dostępne na rynku modułowe systemy odwodnień pozwalają na stworzenie instalacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Idealnie zlicowane z powierzchnią podłogi odwodnienia liniowe i punktowe umożliwiają zaaranżowanie salonu kąpielowego pozbawionego niebezpiecznych progów i nierówności podłoża. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, jeśli wśród domowników są małe dzieci, osoby ograniczone ruchowo lub w podeszłym wieku” – mówi ekspert z firmy TECE.

Fot. TeceFot. TeceOdwodnienia liniowe i punktowe znoszą nie tylko takie ograniczenia. W zapomnienie odchodzi bowiem standardowy podział na tzw. „strefę mokrą” i „strefę suchą”. Jak wskazuje dalej ekspert z firmy TECE:
„Dzięki dużej przepustowości i odpowiednim spadkom odwodnienia liniowe i punktowe na bieżąco odprowadzają wodę. Warto również podkreślić, że niekwestionowaną zaletą modułowych systemów odwodnień jest możliwość wymiany i osobnego zakupu ich poszczególnych części. Dzięki temu dobierzemy indywidualny typ instalacji odwadniającej, która sprawi, że łazienka będzie prezentować się efektownie, a zamontowany w niej system działać będzie bez zarzutu.
REKLAMA:

Szeroki wachlarz możliwości zestawiania ze sobą wzajemnie dopełniających się elementów instalacji oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjne to jednak nie jedyne zalety nowoczesnych odwodnień oferowanych przez firmę TECE, która jako jeden z bardziej znanych na rynku producentów odwodnień i wpustów podłogowych, równie dużą wagę, co do użyteczności produktów, przywiązuje do estetyki.

Fot. TeceFot. Tece„Całość instalacji umieszczona jest pod posadzką, jedynym widocznym elementem systemu są więc ruszty ozdobne wykonane z najwyższej jakości stali szlachetnej lub szkła. Odwodnienie przestaje zatem pełnić rolę funkcjonalnego rozwiązania instalacyjnego, ale staje się też istotnym elementem dekoracji. W zależności od projektu i dominującego we wnętrzu materiału, dekor może być wykonany ze szkła, stali lub kamienia. Różnorodność dostępnych wzorów sprawia, że zastosowany w przestrzeni prysznicowej dekor prezentować się będzie elegancko i stylowo. Taki zabieg aranżacyjny z pewnością zaakcentuje przestrzenność pomieszczenia. Warto o tym pamiętać zwłaszcza przy projektowaniu niewielkich pod względem metrażu łazienek i salonów kąpielowych” – mówi Andrzej Marchewicz - ekspert z firmy TECE.

Innowacyjne rozwiązania ułatwiają zarówno efektywne odprowadzanie wody, gwarantują szczelność instalacji, jak i staną się istotnym elementem dekoracji przestrzeni prysznicowej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tece
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #tece #systemy #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: