Podwieszane rusztowania

Podziel się:
Liczne wypadki w pracy na wysokościach uświadamiają konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dekarza podczas pracy na dachu. Nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć upadków z wysokości są podwieszane rusztowania dekarskie.

Rusztowanie DIMOS. Fot. mdm sp. z o.o.Rusztowanie DIMOS. Fot. mdm sp. z o.o.Podwieszane rusztowania umożliwiają bezpośredni dostęp do miejsca prowadzonych prac. Zaletą ich jest możliwość wykorzystania rusztowania wzdłuż całej elewacji oraz różnorodny sposób montażu (zarówno do konstrukcji dachu, jak i do ściany). Dzięki temu rozwiązaniu, dekarze pracujący na dachu nie są ograniczeni wysokością zakupionego rusztowania. Rusztowanie umieszczane jest dokładnie tam, gdzie jest niezbędne – umożliwia prowadzenie prac dekarskich i jednocześnie zabezpiecza przed upadkiem z wysokości.

Obok rusztowań stalowych, dostępne są rusztowania z aluminium, równie wytrzymałe ale lżejsze. Dzięki niewielkiej wadze elementów rusztowania aluminiowego, dekarze mogą przeprowadzać wstępne prace instalacyjne używając jednej ręki, podczas gdy druga służy im do asekuracji.
REKLAMA:

Rusztowania, zarówno stalowe, jak i aluminiowe, można montować wzdłuż całej elewacji, bez konieczności budowania konstrukcji od dołu i zajmowania chodnika lub drogi.

Rusztowania dostępne są z ramą o podstawie kwadratowej (montaż do ściany) lub trójkątnej (z możliwością montażu również na powierzchni pochyłej, np. bezpośrednio na połaci dachu). Możliwości montażowe rusztowań podwieszanych to m.in.: przez mur, do kotwy, na krokwi, na okapie, bezpośrednio na połaci dachowej.

(W)
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: mdm sp. z o.o.
#narzedzie #na sciany #maszyny #na dach #do prace_reczne #produkty #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: