Jak powinna wyglądać współpraca ze specjalistą od pomp ciepła

Podziel się:
Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła. Wiąże się z to licznymi korzyściami w postaci komfortu cieplnego uzyskanego w zgodzie ze środowiskiem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak montaż nowoczesnego systemu wymaga wiedzy i pomocy specjalisty.

Fot. SofathFot. SofathProjektowanie i budowa domu stanowią duże wyzwanie w życiu codziennym przyszłych właścicieli. Mimo to spokojny sen we własnych czterech ścianach jest kapitałem, który nie podlega żadnej materialnej wycenie. Nie ulega wątpliwości, że każdy element jest precyzyjnie przemyślany i optymalnie wybrany tak, aby osiągnąć równowagę pomiędzy gustem domownika, wysoką jakością produktów oraz racjonalną ceną ich kupna i montażu. Dom marzeń to dom, do którego wraca się z przyjemnością, a pobyt w nim nie wiążę się z dodatkowymi problemami.

Wsparcie i pomoc przy instalacji

Jednym z najważniejszych elementów w budynku jest system grzewczy. Od niego zależy komfort cieplny, zdrowie i samopoczucie mieszkańców przez cały rok, dlatego tak istotna jest jego prawidłowa praca. Instalacja pompy ciepła, jak każda instalacja w mieszkaniu, składa się z konkretnych elementów, które aby działać zgodnie z oczekiwaniami, należy właściwie dobrać oraz połączyć.

Jednak podczas budowy domu właściciel napotyka na wiele sytuacji, które wymagają jego uwagi. Często nie ma on fizycznej możliwości dopilnowania poszczególnych etapów realizacji. Dlatego przy wyborze rozwiązania warto poszukać takich firm, które nie tylko dostarczą urządzenia, ale również zagwarantują specjalistyczną opiekę w każdej fazie inwestycji. Z czym to się wiąże?

Doświadczony wykonawca to skarb. Dzięki niemu prace idą sprawniej, są dobrze zrealizowane, a co najważniejsze - zabiegany właściciel może odetchnąć z ulgą, ponieważ zyskał czas, spokój i pewność, że instalacja grzewcza nie sprawi problemów przez wiele kolejnych lat.
REKLAMA:

Podstawa - rzetelna analiza

Jeszcze przed wykonaniem pierwszych prac na działce należy odpowiednio dobrać optymalne urządzenia pod indywidualny projekt budynku. Wzbudzająca zaufanie, rzetelna firma powinna przedstawić najnowsze rozwiązania na rynku systemów ogrzewania oraz dopasować właściwą technologię do indywidualnych warunków klienta - wielkości działki czy zapotrzebowania budynku na ciepło. Ważne jest jednak, aby montaż wybranego systemu z pompą ciepła poprzedzała również wykonana przez specjalistów, pogłębiona analiza termiczna. Jeśli firma nie zatroszczy się o klienta na tym etapie współpracy, istnieje ryzyko, że oferowane mu urządzenia nie będą działać zgodnie z oczekiwaniami.  

Fot. SofathFot. Sofath

Nadzór nad wykonaniem i stała opieka

Każda firma stara się nadać swoim produktom indywidualny charakter. Podobnie pompy ciepła, w zależności od marki różnią się od siebie wyglądem oraz sposobem funkcjonowania. Z tego powodu ich montażem powinni zająć się fachowcy, przeszkoleni i zaznajomieni ze specyfiką konkretnych urządzeń, a nie przypadkowi instalatorzy. Również konfiguracja parametrów pompy ciepła oraz pierwsze jej uruchomienie jest niezwykle istotne dla dalszego funkcjonowania całego układu. Prawidłowe zestawienie informacji znajdujących się w wykonanym uprzednio bilansie cieplnym budynku ze specyfiką urządzeń to zadanie dla specjalisty, a nie domowników.   

- System grzewczy z pompą ciepła  wymaga rzetelnego i kompleksowego podejścia. To nie klient powinien specjalizować się w ciągle rozwijającej się technologii, tylko firma ją oferująca. Dlatego zadbaliśmy o to, aby Autoryzowani Koncesjonerzy Sofath podlegali cyklicznym szkoleniom i dysponowali aktualną wiedzą.Fot. SofathFot. Sofath Firmy koncesjonerskie zlokalizowane na terenie całego kraju są w stanie zapewnić stałą opiekę nad prawidłową pracą pomp ciepła. Ekspert jest dostępny zarówno przez telefon, jak i osobiście, służąc pomocą od wyboru pompy przez wykonanie pogłębionej analizy termicznej, projekt, montaż, aż po serwis i konserwacje systemu - tłumaczy Rafał Magiera, ekspert pomp ciepła Sofath

Decydując się na system grzewczy w nowym domu lub budynku modernizowanym warto skorzystać z pomocy specjalisty. Rzetelna firma powinna zapewnić sprawne działanie układu i zarazem odciążyć właściciela od zbędnych obowiązków związanych z budową domu. Prawidłowo wykonana instalacja pompy ciepła jest bowiem gwarancją oszczędności oraz komfortu na lata.  
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: De Dietrich
#czytelnia #do ogrzewanie #instalacje #w wewnatrz_bud #w dom #pompa_ciepla #de_dietrich #Pompy ciepła

Więcej tematów: