Alumast nawiązał współpracę z Politechniką Wrocławską

Podziel się:
Alumast SA – czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – z końcem marca nawiązał współpracę z Politechniką Wrocławską. W jej ramach przedstawiciele firmy i pracownicy naukowi skupią się na opracowaniu nowoczesnych rozwiązań przewidzianych do zastosowania w warunkach zagrożeń sejsmicznych oraz wykorzystujących zjawisko fluorescencji. PWr jest już piątą uczelnią, z którą spółka parafowała oficjalne porozumienie dotyczące wspólnych badań.

Fot. AlumastFot. Alumast Oprócz najlepszych polskich naukowców akademickich i studentów, Alumast współpracuje również z czołowymi ośrodkami badań, takimi jak Główny Instytut Górnictwa w Katowicach, Instytut Metalurgii Żelaza w Gliwicach czy Instytut Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Dotychczas Alumast SA współpracował z Politechniką Białostocką, Rzeszowską i Śląską oraz Akademią Górczniczo-Hutniczą w Krakowie.

Zespoły badawcze złożone z pracowników firmy, naukowców oraz studentów przyczyniły się do powstania m.in.:

- Aplikacji do badania parametrów wytrzymałościowych słupów oświetleniowych i masztów flagowych;
- Urządzenia do przewężania rur aluminiowych;
- Nasadki wentylacyjnej słupów oświetleniowych;
oraz wielu innych rozwiązań, których efektem było zgłoszenie dużej liczby zgłoszeń patentowych. Ponadto współpraca z uczelniami miała wpływ na pogłębienie wiedzy oraz ulepszenie technologii produkcji kompozytowych słupów oświetleniowych.
REKLAMA:

Razem z uczelniami i instytucjami naukowymi, Alumast przeprowadził studium na temat zastosowania masztów kompozytowych i aluminiowych jako maszty odgromowe. Cyklicznie w laboratoriach i pomieszczeniach testowych prowadzi się również badania okresowe zastosowanych do produkcji komponentów oraz słupów kompozytowych pod kątem zastosowania w kolejnictwie.

„Od wielu lat współpracujemy z większością najlepszych uczelni i instytutów badawczych w Polsce, tym bardziej miło mi powitać w tym gronie Politechnikę Wrocławską. W Alumaście wychodzimy z założenia, że połączenie wiedzy i kreatywności ludzi nauki z doświadczeniem ludzi biznesu może zaowocować opracowaniem najbardziej ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłością mogą pozytywnie wpłynąć na oferowane przez nas produkty. Nasza współpraca polega głównie na tworzeniu nowych patentów dla branży oświetleniowej i reklamowej oraz cyklicznych badaniach dopiero wdrażanych projektów” – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Alumast
#wiadomości #instalacje #wspolpraca #badania #alumast

Więcej tematów: