Saint-Gobain Glass na targach Glasstec

Podziel się:
Zakończyły się targi Glasstec w Düsseldorfie, będących największym na skalę europejską wydarzeniem w branży szklarskiej.

Uzupełnieniem ekspozycji szkła zespolonego było stoisko firmy SWISSPACER. Fot. Saint-GobainUzupełnieniem ekspozycji szkła zespolonego było stoisko firmy SWISSPACER. Fot. Saint-GobainTargi Glasstec to jedno z największych wydarzeń w branży szkła w Europie. W tym roku zaprezentowało się na nich ponad 1217 wystawców z 54 krajów, a ekspozycje odwiedziło 43 tysiące osób. Na targach, Saint-Gobain Glass zaprezentowała cale spektrum innowacyjnych produktów produkowanych w oparciu o nowe, jaśniejsze szkło SGG PLANICLEAR, które pozwala produkować szyby o znacznie lepszych parametrach transmisji światła (Lt) i doskonałym współczynniku Solar Factor (g).

W tym roku firma Saint-Gobain Glass podzieliła swoje stanowisko na 5 oddzielnych sektorów dedykowanych szkłom do budownictwa mieszkaniowego, projektów, wnętrz i zastosowaniom przemysłowym oraz innowacjom. W sektorze Innowacji otwartą polemikę wywołało przedstawienie wizji Saint-Gobain Glass w zakresie kierunków rozwoju szkieł okiennych. Firma jako pierwsza w branży podjęła próbę zdefiniowania trzech docelowych standardów parametrów spektrometrycznych szkła zespolonego dedykowanego do różnych stref klimatycznych Europy (chłodnego, umiarkowanego i ciepłego). Unikalną ciekawostką dla odwiedzających stoisko pań okazał się natomiast prototyp nowego opatentowanego lustra, które daje cieplejsze i bardziej naturalne odbicie twarzy. Doskonały efekt wizualny potwierdziło uśmiechem wiele przeglądających się w nim osób.

Zaprezentowana po raz pierwszy koncepcja jednolitych standardów szkła dla różnych stref klimatycznych Europy. Fot. Saint-Gobain GlassZaprezentowana po raz pierwszy koncepcja jednolitych standardów szkła dla różnych stref klimatycznych Europy. Fot. Saint-Gobain GlassSektor Innowacji i szkła do wnętrz na stoisku Saint-Gobain Glass. Fot. Saint-GobainSektor Innowacji i szkła do wnętrz na stoisku Saint-Gobain Glass. Fot. Saint-Gobain
- Dziękujemy wszystkim gościom z kraju i zagranicy, którzy podjęli trud dotarcia na targi i spotkania się z nami na stoisku – nawiązuje do dużej frekwencji Piotr Komala, Dyrektor ds. Marketingu i Innowacji Saint-Gobain Glass Polska.
REKLAMA:

Piękniejsze wnętrza i ambitna architektura

Wyjątkowo okazale prezentowała się w tym roku szeroka oferta szkła Saint-Gobain Glass do zastosowań wewnętrznych, w tym nowe antykorozyjne szkło do kabin prysznicowych SGG TIMELESS. Warto odnotować fakt, iż większość nowości z tego sektora zaprezentowanych na targach w Düsseldorfie jest produkowana w Polsce, jak m.in. pierwsze w Europie lustro na bazie lakierów wodnych SGG MIRALITE PURE, antyrefleksyjne szkło obrazkowe SGG PICTO czy nowoczesne szkło ornamentowe SGG MASTERSOFT. W grupie szkła projektowego dominowały wysokoselektywne zespolenia z nowym szkłem SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II na czele. W sektorze okien dla budownictwa dużym zainteresowaniem cieszyło się natomiast jednokomorowe szkło SGG PLANITHERM DUAL 0,9. Ważnym elementem wystawy, który uzupełnił bogatą ofertę szkła zespolonego, była osobna ekspozycja należącej do Grupy Saint-Gobain firmy SWISSPACER. Zaprezentowano na niej m.in. najcieplejszą ramkę na rynku SWISSPACER ULTIMATE oraz maszynę do automatyzacji procesu produkcji.

- Tych z Państwa, którym nie udało się odwiedzić w tym roku Targów Glasstec, serdecznie zapraszam na nasze wirtualne stoisko www.saint-gobain-glasstec.com, gdzie można zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi prezentowanymi na tegorocznych targach produktami – dodaje Piotr Komala.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Saint-Gobain Glass
#okna #wiadomości #szklo #targi #okna i drzwi #saint_gobain_glass

Więcej tematów: