Młotowiertarka elektropneumatyczna 700 PSE Press Control marki Kress

Podziel się:
Wiercenie udarowe przy pomocy elektropneumatycznej młotowiertarki wymaga odpowiedniego prowadzenia maszyny w osi odwiertu. Podczas tego typu prac nie zaleca się zbyt mocnego „pchania” narzędzia, gdyż - bez względu na moc i konstrukcję wiertarki - tłumi się działanie udaru. System Press Control zastosowany w młotowiertarce pneumatycznej 700 PSE marki Kress zapobiega tego rodzaju przeciążeniom maszyny i pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty wiercenia.

 Fot. Kress Fot. Kress Zielone światło dla precyzyjnego wiercenia
Elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE marki Kress jest wyposażona w system Press Control, który dokonuje pomiaru siły nacisku wywieranej na wiertło podczas pracy. W górnej części korpusu umieszczone są dwie kontrolki – zielona sygnalizuje prawidłowe funkcjonowanie narzędzia, z kolei czerwona dioda informuje o zbyt dużym obciążeniu i konieczności zmniejszenia siły nacisku. Warto podkreślić, że Press Control włącza się automatycznie w trybie wiercenia udarowego. W trakcie podkuwania i wiercenia system nie jest aktywny. Co ważne, to innowacyjne rozwiązanie pozwala „wydobyć” z urządzenia maksimum wydajności bez jego przemęczenia i eliminuje ryzyko zatarcia narzędzia.

 Fot. Kress Fot. KressElektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE Press Control marki Kress posiada również elektroniczne sterowanie prędkością obrotową w początkowej fazie wiercenia oraz sprzęgło przeciążeniowe. Elektronarzędzie umożliwia zatrzymanie obrotów dla lekkiego dłutowania i wyłączenie udaru podczas zwykłego wiercenia. Mechanizm udarowy młotowiertarki 700 PSE Press Control generuje 5200 udarów na minutę. Po wyłączeniu udaru narzędzie świetnie sobie radzi z wierceniem w drewnie, jak też w stali przy użyciu adaptera do wierteł cylindrycznych (opcja). Młotowiertarka 700 PSE Press Control marki Kress została wyposażona w uchwyt SDS-Plus. Przydatnym dodatkiem jest również ogranicznik głębokości wiercenia. Młotowiertarka dostarczana jest w wygodnej walizce, która ułatwia przewożenie i przechowywanie narzędzia. Jak wszystkie produkty marki Kress, młotowiertarka 700 PSE Press Control jest objęta trzyletnią gwarancją (po rejestracji na stronie www.kress.pl).
REKLAMA:

 Fot. Kress Fot. Kress Firma Kress od niemal 100 lat oferuje elektronarzędzia, które sprawdzają się w pracy wykwalifikowanych fachowców. Wprowadzona w ostatnim czasie na rynek przez wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce – firmę LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk) - elektropneumatyczna młotowiertarka 700 PSE posiada unikatowy system Press Control, który pozwala na pomiar siły nacisku na wiertło podczas pracy. Dzięki temu wyeliminowany zostaje problem nieefektywnego wiercenia i ryzyko uszkodzenia narzędzia podczas pracy.

Dane techniczne młotowiertarki elektropneumatycznej 700 PSE Press Control:
Moc 700 Wat
Obroty bez obciążenia 0 - 1050 /min.
Ilość udarów bez obciążenia 5200 /min.
Energia udaru 2,4 J EPTA (05/2009)
Max Ø wiercenia udarowego w betonie 24 mm
Max Ø wiercenia w stali 13 mm
Max Ø wiercenia w drewnie 30 mm
Ø kołnierza 43 mm
Waga 2,7 kg.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kress
#maszyny #wiercenie #kress #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: