Charakterystyka zabezpieczeń antypoślizgowych

Podziel się:
Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania wypadkom na skutek poślizgnięcia są zabezpieczenia antypoślizgowe.

 Fot. bestbrandspr.pl Fot. bestbrandspr.pl

O zabezpieczeniach słów kilka

Taśmy antypoślizgowe – służą do zabezpieczenia miejscowego newralgicznych fragmentów podłoża. Zazwyczaj są one samoprzylepne, a na ich powierzchni znajduje się odporna na ścieranie warstwa antypoślizgowa. Oprócz funkcji antypoślizgowej można je wykorzystać do znakowania powierzchni magazynowych czy produkcyjnych. Taśmy nie są jednak trwałym elementem antypoślizgowym. Stosunkowo szybko się zużywają i wymagają częstej wymiany.

Maty antypoślizgowe – podobnie jak taśmy służą do zabezpieczenia miejscowego newralgicznych fragmentów podłoża. Swoje właściwości antypoślizgowe zawdzięczają zastosowaniu ziarnistej powierzchni. Kanałowa struktura mat powoduje, że na ich powierzchni nie zbiera się ciecz. Maty o standardowych wymiarach 91x151 cm ważą zazwyczaj około 10 kg. Jeśli zależy nam jednak na estetyce, maty nie zawsze będą najlepszym wyborem. Przykrywają bowiem fragmenty podłogi i stanowią dodatkowy element wystroju, który nie zawsze pasuje do wnętrza.

Spraye antypoślizgowe – zazwyczaj zapewniają krótkotrwały efekt antypoślizgowy. Spraye stosuje się głównie na niewielkich powierzchniach takich jak przejścia czy progi zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Podczas aplikacji sprayu należy uważać, aby rozprowadzić go równomiernie po powierzchni. Spraye mogą nieznacznie przebarwiać podłoże, dlatego zanim zdecydujemy się na pokrycie całej powierzchni należy zrobić test na niewielkim fragmencie podłoża. Warto również wiedzieć, że niektórych sprayów nie należy stosować w wilgotnych pomieszczeniach, gdzie podłoże narażone jest na regularny kontakt
z wodą.
REKLAMA:

Wylewki antypoślizgowe – na zastosowanie tej metody najlepiej zdecydować się w trakcie budowy. Wylewki antypoślizgowe stosuje się na podłożach betonowych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Zastosowanie wylewek antypoślizgowych wymaga specjalnych przygotowań i odpowiednich warunków. Temperatura otoczenia i podłoża podczas prac i przez kolejne kilka dni nie powinna być niższa niż 5°C. Ponadto powierzchnię należy zabezpieczyć przed utratą wilgoci w wyniku oddziaływania np. wysokich temperatur czy przeciągów. Wszystkie prace należy prowadzić specjalnymi narzędziami w otoczeniu wolnym od pyłu i kurzu.

Farby antypoślizgowe – farby przeznaczone są do zabezpieczenia antypoślizgowego powierzchni zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Powłoka po pomalowaniu jest wytrzymała na działanie rozpuszczalników oraz tarcie, można je więc stosować w dużych halach produkcyjnych. Decydując się na farby antypoślizgowe należy jednak pamiętać, że dotychczasowa powierzchnia zmieni swój kolor i właściwości początkowe.

Wybór odpowiedniej metody antypoślizgowej zależy głównie od potrzeb i oczekiwań zarządcy budynku. Jeśli zależy nam jednak na szybkim, skutecznym i długotrwałym zabezpieczeniu zarówno małej, jak i dużej powierzchni warto skorzystać z Techniki Antypoślizgowej – nowoczesnej technologii Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni (ZAP) oferowanej przez firmę C.T. Service.

Zabezpieczenie Antypoślizgowe Powierzchni

Z usługi Zabezpieczenia Antypoślizgowego Powierzchni i bezpieczeństwa może skorzystać każdy, dla kogo problemem jest śliskie czy mokre podłoże. Metoda zabezpiecza niemal każdego rodzaju powierzchnie – płytki ceramiczne i kamienne, gres, marmur, granit, lastryko oraz inne powierzchnie, które zawierają krzemionkę. Zabezpieczona powierzchnia nie zmienia koloru i właściwości początkowych. ZAP doskonale sprawdza się w miejscach gdzie ludzie szczególnie narażeni są na poślizgnięcie. Wykorzystując ZAP można również zabezpieczyć wannę, brodzik, schody czy taras. ZAP to skuteczna alternatywa gwarantująca wieloletni efekt antypoślizgowy – nawet do 10 lat.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: bestbrandspr.pl
#czytelnia #ochrona #do ochrona #na podloga #bestbrandspr.pl #Ochrona - tematy pozostałe

Więcej tematów: