Swisspor LAMBDA WHITE fasada- styropian nowej generacji

Podziel się:
Już obecny na rynku Swisspor LAMBDA WHITE fasada daje możliwość rozwiązywania problemów naprężeń wewnętrznych w grafitowych płytach styropianowych.

 Fot. Swisspor Fot. Swisspor Swisspor LAMBDA WHITE fasada to pierwsze w Polsce rozwiązanie, które eliminuje problem naprężeń w szarym styropianie dzięki czemu znacznie ułatwia i ogranicza koszty jego stosowania. Jest to szczególnie ważne w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, ze względu na konieczność stosowania stosunkowo grubych płyt.

Szare jest lepsze

Dzięki specjalnemu surowcowi z dodatkiem grafitu, szary styropian ma nawet o 30% lepszy współczynnik przenikania ciepła od popularnych, białych płyt EPS. Dzięki temu dużo skuteczniej chroni budynki przed utratą ciepła, a możliwość zastosowania cieńszej warstwy termoizolacyjnej zapobiega powstawaniu tzw. efektu okien strzelniczych, oraz nie ogranicza dopływu światła do wnętrza.
REKLAMA:

 Fot. Swisspor Fot. Swisspor

Dwie warstwy i nacięcia

Dwuwarstwowy styropian LAMBDA WHITE fasada to pierwsze w Polsce rozwiązanie, które eliminuje problem naprężeń w szarym styropianie. Naprężenia wewnętrzne są eliminowane dzięki nacięciom przeciwprężnym, a dodatkowo warstwa białego EPS chroni styropian Swisspor LAMBDA WHITE fasada przed naprężeniami termicznymi spowodowanymi promieniami słońca. Testy wykazały, że po wystawieniu na słońce powierzchnia płyt Swisspor LAMBDA WHITE fasada jest o 20°C chłodniejsza od powierzchni zwykłego, szarego styropianu.

Źródło: Swisspor
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Swisspor
#izolacje #materiały dociepleniowe #do izolacja #styropian #produkty

Więcej tematów: