W maju ruszyło innowacyjne centrum testów i szkoleń z zakresu produkcji stolarki PVC marki Schüco w Weiβenfels. W przyjaznym dla środowiska obiekcie o imponującej powierzchni 1600 m2 znajduje się wyposażenie o najwyższych standardach technologicznych.
Fot. Schüco W 2013 roku firma Schüco zainwestowała w rozbudowę siedziby ponad 11 milionów euro. Nowe centrum ma na celu zachęcenie kolejnych praktykantów do wzięcia udziału w atrakcyjnych szkoleniach, które odbywają się w oddzielnych pracowniach przygotowanych dla poszczególnych specjalizacji. W Schüco Test&Training Center znajduje się między innymi warsztat wzorcowy, centrum badawcze, warsztat szkoleniowy, a także sekcja obsługi maszyn. Nowa placówka oferuje również uznawane przez Izbę Przemysłowo - Handlową IHK w Berlinie egzaminy z ekstruzji profili i okleinowania foliami wykończeniowymi.
Fot. Schüco
Kolejną wartą uwagi inwestycją jest suwnica o nośności dwóch ton służąca do przenoszenia dużych i ciężkich elementów. Na przestrzeni o powierzchni powyżej 900 m2 będą się odbywać demonstracje maszyn dla klientów, a także kursy operatorów.
Fot. Schüco
Fot. Schüco
Najnowsze technologie produkcji
Ważną częścią nowej placówki jest warsztat wzorcowy, w którym produkowane są próbki elementów wysokoudarowego tworzywa PVC-U oraz jednostek okiennych i drzwiowych. Z myślą o rozwoju technologii budowania prototypów, zakupiono drukarkę 3D o wartości 128 tys. euro, która w przyszłości pozwoli szybciej tworzyć pełnoskalowe, odpowiadające rzeczywistości modele. Poszerzono również zakres testowania komponentów i materiałów, a także rozbudowano symulacje czynników środowiskowych.REKLAMA:
Kolejną wartą uwagi inwestycją jest suwnica o nośności dwóch ton służąca do przenoszenia dużych i ciężkich elementów. Na przestrzeni o powierzchni powyżej 900 m2 będą się odbywać demonstracje maszyn dla klientów, a także kursy operatorów.
Fot. Schüco
Budynek jak energooszczędna wizytówka
Przy projektowaniu obiektu zwrócono szczególną uwagę na jego charakterystykę środowiskową. Na przykład do wspomagania systemu c.w.u. wykorzystuje się ciepło odpadowe pochodzące z kompresji powietrza używanego do laminowania profili. Powstająca podczas procesu energia, zmagazynowana w rozgrzanym oleju, jest używana do podgrzewania wody, dlatego gazowy kocioł kondensacyjny jest włączany tylko w czasie szczytowych obciążeń. Strefa obsługi maszyn obejmuje sekcje utrzymania i serwisowania własnych urządzeń produkcyjnych, w których znajduje się wyposażenie do ekstruderów i okleiniarek, mieszalni oraz systemy chłodzenia wody. Sekcję uzupełnia magazyn części mechanicznych i elektrycznych do wszystkich urządzeń na terenie centrum. Tym samym placówka jest całkowicie niezależna pod względem serwisowym – wszystkie naprawy i konserwacje maszyn odbywają się na miejscu.REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco