Jak zabezpieczyć myjkę ciśnieniową przed mrozami?

Podziel się:
Nie zawsze mamy możliwość przechowywania swoich urządzeń w domu, często trzymamy je w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy mróz. Warto jednak pamiętać, że prawidłowa eksploatacja pozwoli nam na długotrwałe użytkowanie. Eksperci radzą jak prawidłowo korzystać z myjki ciśnieniowej i jak zabezpieczyć ją przed niską temperaturą?

Fot. KärcherFot. KärcherBy uniknąć awarii urządzenia, wskazane jest, aby spuścić resztki wody z myjki, akcesoriów i węży. Nawet niewielka ilość wody po zamarznięciu może prowadzić do poważnego uszkodzenia myjki. „Gwałtowna siła wody bywa zazwyczaj niedoceniana” – twierdzi René Svoboda – ekspert firmy Kärcher. Zaleca on uruchomienie myjki ciśnieniowej bez podłączenia wody dla około pół minuty. Jeśli urządzenie jest wyposażone w zbiornik na detergent, powinien on być opróżniony i wypłukany. Raz w roku należy również sprawdzić i oczyścić filtr wody na wlocie do naszej myjki ciśnieniowej. Można zrobić to od razu podczas przygotowania myjki do przechowywania przez zimę.

Fot. KärcherFot. KärcherFot. KärcherFot. Kärcher
Fot. KärcherFot. KärcherFot. KärcherFot. Kärcher
Najczęściej popełnie błędy podczas eksploatacji urządzenia:
• po zakończonym użytkowaniu, nie zrzucanie ciśnienia. Urządzenie pozostaje wówczas cały czas pod ciśnieniem i wówczas szybciej się zużywa,
• używanie nieodpowiednich środków czyszczących, może powodować uszkodzenia,
• stosowanie zbyt krótkiego węża doprowadzającego wodę. To może również doprowadzić do szybszego zużycia, uszkodzenia, ponieważ ciśnienie nie ma gdzie się rozejść po zamknięciu pistoletu. Należy stosować wąż minimum 7,5 metra,
• niestosowanie filtra. Drobiny piasku lub innych materiałów w raz z wodą mogą dostać się pod głowicę pompy myjki, a następnie do zaworów. Nie stosowanie filtrów może doprowadzić do przedwczesnego zużycia wewnętrznych elementów.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kärcher
#narzedzie #maszyny #narzedzie_elektryczne #karcher #poradnik #Elektronarzędzia

Więcej tematów: