Co można zrobić aby nasz dom był ekologiczny?

Podziel się:
Moda a ekologię jeszcze nie minęła, producenci coraz częściej proponują nam różne eko rozwiązania, również nowe systemy ogrzewania zaczynają zużywać coraz mniej energii od popularnych dotychczas rozwiązań konwekcyjnych.

Ogrzewanie podłogowe do niedawna było jednym z najbardziej oszczędnych form. Do czasu, bowiem od niedawna na rynku dostępny jest produkt, który jeszcze bardziej pozwala zredukować koszt ogrzewania – 3THERMO. Producent szacuje redukcję kosztów utrzymania na poziomie 40% w stosunku do systemów konwekcyjnych.

Fot. 3THERMOFot. 3THERMO
Potwierdzenie tych słów możemy znaleźć u użytkownika tego systemu p. Marka Gorzkowskiego z Gniezna, który zapytany o porównanie tego systemu do poprzednio przez niego użytkowanych stwierdził iż – „System pod tym względem oszczędności jest bardzo zbliżony do układów podłogowych. Nie wiem czy obecne relatywnie niższe rachunki są ściśle związane z układem grzewczym czy dobrą termoizolacyjnością naszego budynku, niemniej jednak to jak na razie jest to najoszczędniejszy system grzewczy”.
REKLAMA:

Grzejnik nie tylko zużywa mniej energii, ale także rewolucjonizuje rynek systemów ogrzewania w zakresie estetyki. To grzejniki podtynkowe, których nie widać, a utrzymują ciepło i wilgotność powietrza na pożądanym poziomie.

Użytkownik grzejników zapytany o motywację do użycia ich w swoim domu mówi – „Lubimy nowości, poza tym nie bez znaczenia był dla nas aspekt prozdrowotny wynikający z systemów ściennych”.

Fot. 3THERMOFot. 3THERMO
Co takiego oferuje producent, że zostaje wybrane ze względu aspekt zdrowotny? Po pierwsze system ogrzewania w przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów zapobiega gromadzeniu się bakterii oraz ich rozprzestrzenianiu po domu. Dzięki podgrzewaniu ściany a nie powietrza, wilgotność w pomieszczeniu pozostaje optymalna. Zapobiegamy też powstawaniu grzybów i rozwoju mikroorganizmów na ścianach i podnosimy termoizolacyjność przegrody (sucha przegroda posiada większy opór grzewczy).

„Z uwagi m.in. na niższe temperatury powierzchni grzejnych i możliwość uzyskania równomiernego rozkładu temperatury, ogrzewania płaszczyznowe mogą korzystniej wpływać na nasz organizm niż na przykład systemy, w których ciepło wprowadzane jest do pomieszczeń lokalnie lub takie, w których powierzchnie grzewcze muszą mieć wyższą temperaturę” – wyjaśnia projektant instalacji c.o. mgr inż. Borys Piątkowski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: 3THERMO
#czytelnia #grzejnik #do ogrzewanie #instalacje #3thermo #Instalacje grzewcze

Więcej tematów: