Trzy odsłony drewnianych blatów

Podziel się:
Drewno jest najczęściej wybieranym surowcem, gdyż jest ono ciepłym, przyjaznym bliskim człowiekowi i zawsze oryginalnym materiałem. Na rynku można spotkać wiele blatów kompletnie różnych dekorów inspirowanych drewnem, pasujących do odmiennych stylów aranżacyjnych.

Laminowany blat o rysunku inspirowanym naturalnym drewnem - to zawsze dobry pomysł. Zwłaszcza, że materiał ten ma wiele różnych obliczy o kompletnie odmiennym charakterze i wyrazie. Jak wiele twarzy może mieć drewno? By odpowiedzieć na to pytanie wystarczy przyjrzeć się kilku dekorom blatów. Wśród nich znajdziemy takie, które zachwycają regularnością i harmonią naturalnego usłojenia, a także wzory bardzo wyraziste i dynamiczne - idealne do wnętrz rustykalnych. Nie brakuje też rysunków spokojnych i łagodnych, które pozwolą się odprężyć po długim dniu.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Niezależnie od tego w jakim stylu chcemy urządzić miejsce gdzie przygotowujemy i spożywamy posiłki, z pewnością znajdziemy dekor, który nie tylko wpisze się w aranżację, ale wręcz nada jej ton i charakter.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Dąb Bordeaux R4414 RT to przykład rysunku na wskroś rustykalnego. Wyraźnie zaznaczone pory, sęki, głębokie pęknięcia i zarysowania burzą spokój układu słojów, wprowadzają dynamizm i poczucie autentyczności. Wrażenie te pogłębia zastosowana kolorystyka - jasne miodowo-karmelowe tło i kontrastujące, zdecydowanie ciemniejsze linie pęknięć i ślady ubytków frapują i przyciągają wzrok.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Obok tej propozycji nie sposób przejść spokojnie, dlatego w kuchennej aranżacji z pewnością będzie grać pierwsze skrzypce. Tu nie ma mowy o zgranych duetach. Najstosowniejszym tłem dla blatu utrzymanego w dekorze Dąb Bordeaux będą barwy delikatne i neutralne - biele i kremy, ale również szarości, zgaszone zielenie i rozbielone błękity.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Daglezja Bielona R3901 MO to jeden z dekorów stworzonych przez Piotra Kuchcińskiego do cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem kolekcji "Materials we Love. Koncept by Zięta & Kuchciński". W rysunku tym, naturalny urok drewna daglezji wzbogacony został subtelnym, jakby transparentnym efektem bielenia. Harmonijny układ słojów tworzy naturalny efekt przypominający nieco sosnę, jednak różniący się od niej bardziej delikatną kolorystyką.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Ten subtelny rysunek idealnie wpisze się w aranżacje utrzymane w skandynawskim stylu. Idealnie skomponuje się z czystą bielą, delikatnymi kremami i jasnymi pastelami tworząc wnętrze jakby wypełnione światłem - przestronne i czyste. Głębsze i bardziej nasycone barwy podkreślą zaś finezję i miękkość układu słojów, które wprowadzają do aranżacji spokój i harmonię.

Fot. PfleidererFot. Pfleiderer
Rysunek dekoru Dąb Lancelot (R4262) jest odpowiedzią na poszukiwanie naturalności i bliskości z przyrodą, których dziś coraz częściej potrzebują mieszkańcy dużych miast. Inspiracją do stworzenia tego dekoru było masywne drewno rozbiórkowe – z wyraźnymi spękaniami, podkreślonymi słojami, odwzorowaniem śladów piły. Zestawienie ciepłej brązowej kolorystyki tła z wyraźnie zaznaczonymi, czekoladowymi lub niemal czarnymi śladami działania sił natury - pęknięć i sęków, tworzy kompozycję zarazem dynamiczną i przyjazną w odbiorze.

Dąb Bordeaux, fot. PfleidererDąb Bordeaux, fot. PfleidererDaglezja Bielona, fot. PfleidererDaglezja Bielona, fot. Pfleiderer
Dąb Lancelot doskonale odnajdzie się w kuchniach utrzymanych w stylu rustykalnym, ale też angielskim czy skandynawskim. Sprawdzi się również w aranżacji salonu, czy sypialni. Najpełniej jego walory uwydatni zestawienie z bielą, lub dekorami utrzymanymi w głębokich, nasyconych barwach np. zielenią czy czerwienią.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Pfleiderer
#czytelnia #w kuchnia #wnetrza #w wewnatrz_bud #drewno #pfleiderer #blaty #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: