Decydując się na odpływ liniowy warto przemyśleć jego montaż jeszcze na etapie projektowania budynku, ponieważ konieczne jest obniżenie poziomu podłogi mniej więcej o 15 cm.

Należy bowiem pamiętać, że odpływ powinien znajdować się wyżej, niż miejsce jego łączenia się z pionem kanalizacyjnym. Pierwszym krokiem w montażu odwodnienia liniowego jest ustalenie i wykonanie odpowiedniego spadku podłoża
w kierunku syfonu. W przypadku niektórych produktów dostępne są takie, które wymagają jedynie 1 cm spadku. Pozwoli to wodzie swobodnie spływać do kanalizacji. Ważne jest też odpowiednie wypoziomowanie rynny, w czym pomogą regulowane stopki zamocowane do posadzki.

Kolejnym krokiem jest dokładne wypełnienie przestrzeni podpłytkowej. Do tego celu najlepiej użyć jastrychu, czyli materiału, którego warstwa ma za zadanie wyrównać powierzchnię podłogi przed ułożeniem płytek. Istotne jest także zapewnienie stabilnego osadzenia rynny i odpływu w posadzce, co gwarantują mocowane do podłoża (za pomocą kołków i śrub) stopki montażowe oraz nowy syfon z wypustkami, blokujący się na montowanej rynnie. Na tym etapie bardzo ważne jest zadbanie o odpowiedni kąt nachylenia powierzchni w kierunku rynny.
REKLAMA:


Po nałożeniu drugiej warstwy izolacyjnej możemy rozpocząć układanie płytek. Taśma Seal System jest kompatybilna z zabezpieczeniami przeciw wilgoci dostępnymi na rynku, więc skuteczność ochrony wzrasta podwójnie.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Tece