Royal Wilanów to najwyższej klasy elegancki budynek biurowo-usługowy, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Nieregularny kształt szklanej bryły w połączeniu ze stonowaną kolorystyką i szlachetnymi materiałami stanowi właściwe tło, zarówno dla pobliskiej historycznej zabudowy, jak i współczesnych apartamentów „Miasteczka Wilanów”.

Wyjątkowa, nagrodzona architektura
Budynek wyróżnia się minimalistycznym designem. Według założeń projektantów miała to być architektura cichej obecności. Tak też się stało. Bryła widziana z daleka wydaje się prosta i skromna. Jednak wraz ze zmianą perspektywy i zbliżaniem się do niej, owa prostota przechodzi płynnie w doskonałość architektonicznych detali.REKLAMA:
Royal Wilanów łączy elegancką architekturę oraz wysokiej jakości materiały. Zrównoważone rozwiązania problemów konstrukcyjnych zostały docenione przez jury konkursu „Obiekt Roku w systemach ALUPROF”, gdzie jego bryłę wyróżniono pierwszym miejscem. ALUPROF jest wiodącym producentem systemów aluminiowych w Europie. To dzięki technologii firmy w ostatnich latach powstały najgłośniejsze realizacje we współczesnej polskiej architekturze: Stadion Narodowy, Sky Tower (najwyższy budynek w Polsce), Filharmonia Szczecińska czy Centrum Kongresowe ICE Kraków.
– Royal Wilanów świetnie wpisał się w tkankę okolicy. Cieszy nas, że takie budowle powstają właśnie z wykorzystaniem indywidualnych rozwiązań ALUPROF – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager ALUPROF S.A. W przypadku Royal Wilanów kluczowy w całej inwestycji był system fasadowy MB-SR5ON w wersji z listwą 20 mm na ryglach. Na potrzeby wizji zostało także zaprojektowane rozwiązanie indywidualne oparte na systemie MB-SR5ON IW. Pozostałe systemy, firmy ALUPROF, wykorzystane w inwestycji to drzwi MB-70 HI, przegrody przeciwpożarowe MB-78 EI (EI60) oraz świetliki dachowe MB-SR5ON HI+. Dzięki systemom fasadowym ALUPROF nieregularny kształt bryły zyskał nie tylko na estetyce, lecz także funkcjonalności.
Budynek ma kształt nieregularnej szklanej bryły przypominającej trapez z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Jego fasada wygina się łukowato, stając się tłem dla placu przed budynkiem. Konstrukcja fasady składa się przede wszystkim ze szkła i elementów kamiennych z szarego piaskowca. Taka zróżnicowana i mieniąca się faktura sprawia, że krzywizny w narożnikach błyszczą rozmaitymi refleksami i odcieniami. Pełna przeszkleń elewacja biurowca, gwarantuje nieograniczony dostęp do światła naturalnego, które znacznie podnosi komfort pracy.
W zmowie z ekologią
Royal Wilanów zaprojektowano z myślą o wygodnym funkcjonowaniu najemców, z daleka od typowych zagłębi biurowych. Budynek certyfikowanym jest w systemie BREEAM International, Europe Commercial 2009. Już na etapie projektowania otrzymał ocenę bardzo dobrą. Kluczowe rozwiązania przyjęte w projekcie to: odpowiedni dobór materiałów i zarządzanie środowiskiem wewnętrznym, zapewnienie komfortowych warunków pracy dla przyszłych użytkowników, kontrola zużycia wody i energii oraz zachowanie ekologicznej wartości działki i zminimalizowanie długoterminowego wpływu na bioróżnorodność.W całym projekcie ogromny nacisk położono na zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Wpływ na to ma nie tylko zieleń i zasadzone tu specjalnie drzewa, w tym również owocowe, lecz także ciekawa infrastruktura rekreacyjna. Możliwości jest oczywiście wiele. Jednak ta najbardziej kusząca to spacer królewskimi ogrodami pobliskiego Pałacu Wilanowskiego.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Aluprof