Czy pomieszczenie gospodarcze może stanowić doskonałą i tańszą alternatywę dla piwnicy?

Podziel się:
Czasem kilka metrów kwadratowych wygospodarowanych w domu wystarczy, by rzadko używane przedmioty, artykuły spożywcze czy zabawki nie zajmowały cennej przestrzeni – spiżarnia czy pomieszczenie gospodarcze stanowi doskonałą i znacznie tańszą alternatywę dla piwnicy.

Wizualizacja wnętrza projektu domu BW-17, w którym pomieszczenie gospodarcze znajduje się tuż za kuchnią. Źródło: Extradom.pl.Wizualizacja wnętrza projektu domu BW-17, w którym pomieszczenie gospodarcze znajduje się tuż za kuchnią. Źródło: Extradom.pl.
Choć piwnica posiada dużo zalet – dodatkowe pomieszczenie na pralnię, suszarnię czy piec, na jej budowę decyduje się mały procent spośród wszystkich inwestorów, którzy w mijającym roku podjęli decyzję o zakupie projektu domu.

Projekt domu z pomieszczeniem gospodarczym

Nawet pomieszczenie o powierzchni 2 metrów kwadratowych wystarczy, by zadbać o przechowanie przedmiotów rzadko używanych bądź takich, których dobre umiejscowienie jest problematyczne – nart, zabawek dziecka, odkurzacza czy karmy dla czworonoga. O takim pomieszczeniu warto pamięta, wybierając projekt nieruchomości – osadzone tuż przy wejściu do domu lub w bliskiej odległości do łazienki nie wpłynie znacząco na funkcjonalność wszystkich pomieszczeń, a będzie bardzo przydatne.
REKLAMA:

Takie rozwiązanie posiada coraz więcej projektów domów w ofercie firmy Extradom. – Przedmiotów w domu wciąż przybywa, dlatego na etapie zakupu projektu warto przeanalizować propozycje, które mają pomieszczenie gospodarcze lub spiżarnię – tłumaczy architekt Judyta Rybka, ekspert firmy Extradom.

Wizualizacja piętra wnętrza projektu domu BW-52 z zaplanowanymi dwiema garderobami. Źródło: Extradom.pl.Wizualizacja piętra wnętrza projektu domu BW-52 z zaplanowanymi dwiema garderobami. Źródło: Extradom.pl.

Prawie 60% inwestorów decyduje się na spiżarnię

Na popularności zyskuje także spiżarnia w kuchni – niewielka przestrzeń idealnie sprawdza się do przechowywania przetworów a także rozmaitych sprzętów kuchennych. Takie rozwiązanie w 2016 roku wybrało 57% kupujących projekt domu.

Magazynowanie w określonym do tego miejscu pomaga zachować porządek. To niskokosztowe rozwiązanie docenią szczególnie ci, którzy je mają i są w stanie oceni, jak bardzo brakowało im go w przeszłości – dodaje Judyta Rybka.

Garderoba zamiast kilku szaf

Innym przykładem pomieszczenia służącego przechowywaniu jest garderoba – najczęściej osadzona w przedpokoju lub sypialni. Ubrania czy buty, zamiast zajmować miejsce w osobnych szafach, zebrane są w jednym miejscu. To także dobre miejsce na walizki czy kufry, z których przechowywaniem często pojawia się problem z uwagi na spore gabaryty.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Extradom.pl
#fundamenty #czytelnia #projekty #piwnica #Fundamenty i piwnice - tematy ozostałe

Więcej tematów: