Budownictwo modułowe odpowiedzią na wzmożony ruch turystyczny

Podziel się:
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w roku ubiegłym liczba turystów odwiedzających nasz kraj wzrosła o ponad 7 proc. w porównaniu do roku 2015, co dało aż 6,1 mln osób. Zainteresowanie wczasami w Polsce jest coraz większe. Potwierdzają to również wstępne szacunki Polskiej Izby Turystyki z zeszłego roku, z których wynika, że ruch w kurortach nadbałtyckich wzrósł o ok. 20 proc. Coraz większa ilość turystów w Polsce, przekłada się m.in. na wzmożone zapotrzebowanie na mobilne obiekty gastronomiczno-rozrywkowe. To z kolei oznacza dodatkowe możliwości rozwoju dla firmy Touax, która realizuje coraz więcej takich inwestycji.

Fot. TouaxFot. Touax
Biznes w Polsce obecnie nastawiony jest na szybkie, elastyczne, kompleksowe oraz mobilne rozwiązania budowlane. Można to m.in. zaobserwować w branży gastronomiczno-rozrywkowej szczególnie w okresie letnim. Turyści tłumnie odwiedzają popularne miejsca, które zarówno w dzień, jak i w nocy tętnią życiem. Odpowiedzią na te oczekiwania – zarówno ze strony inwestorów, jak i osób szukających rozrywki – są lokale stawiane technologią modułową – mówi Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny Touax Sp. z o.o. – Nasze modułowe realizacje są nie tylko estetyczne, ale także wyposażone w sieci informatyczne, co podnosi funkcjonalność oraz standard tych obiektów. Dodatkowo mogą również zawierać liczne przeszklenia, co zdecydowanie podnosi atrakcyjność inwestycji – wyjaśnia ekspert.

Touax może pochwalić się realizacjami rozrywkowo-gastronomicznymi na terenie całego kraju. Wyjątkowo popularne okazały się obiekty postawione na Wybrzeżu np. Moloteka na plaży w Gdańsku Brzeźnie, tzw. beach bary w Jastarni, Dębkach, Ustce, Władysławowie, Międzyzdrojach oraz Łebie, a także kultowy warszawski Temat Rzeka na plaży nad Wisłą oraz pierwotna wersja klubu Cud nad Wisłą. Ekspert w dziedzinie kontenerowego budownictwa modułowego co roku dostarcza też budynki eventowe na festiwale Warsaw Orange Festival i Open’er Festival. Warto wspomnieć, że ogromnym zainteresowaniem cieczy się również modułowy KontenerART wykonany przez Touaxa, czyli mobilne i multifunkcyjne centrum kultury i sztuki, a także miejsce rekreacji i wypoczynku w Poznaniu.
REKLAMA:

Ciekawą realizacją firmy jest Moloteka, czyli klub stworzony z kontenerów znajdujący się pomiędzy 53 i 54 wejściem na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Łączy on ze sobą liczne funkcje, stanowiąc zaplecze gastronomiczne, rekreacyjne oraz sportowe. Nazywana jest ona też czasami „letnim stadionem narodowym”.

Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ na terenie Moloteki co roku już od trzech lat odbywają się mistrzostwa Polski w sportach plażowych, tj. piłki nożnej, rugby, siatkówki oraz piłki ręcznej – mówi Michał Gołębiewski odpowiedzialny za realizację projektu ze strony Touaxa. – Znajduje się tam m.in. boisko, trybuny oraz szatnie dla zawodników. Co ważne, obiekt został skonstruowany w taki sposób, żeby z samego mola można było oglądać rywalizację zawodników – dodaje ekspert.

Moloteka posiada też bar, przestrzeń barową z tarasem i pomieszczenie VIP. Dzięki temu obiekt jest często wynajmowany na różnego rodzaju imprezy zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. funkcjonuje od 2015 roku w sezonie letnim, od maja do września. Składa się z 23 modułów i posiada prawie 413 m². Warto podkreślić, że inwestycja została postawiona zaledwie w 4 tygodnie, a jej celem było przyciągnięcie turystów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Touax
#czytelnia #architektura #projekty #do budowa #wnetrza #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: