Mostostal Warszawa buduje dla Mennicy Polskiej

Podziel się:
Mostostal Warszawa rusza z budową nowej inwestycji mieszkalnej w samym centrum stolicy. Oddział Centralny pod dyrekcją Artura Soczewicy podpisał umowę z Mennicą Polską S.A. na realizację nowoczesnego i luksusowego apartamentowca – Mennica Residence II. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 103 150 313,96 zł netto.

Budynek mieszkalny, który wybuduje Mostostal Warszawa w kwadracie ulic Żelaznej, Grzybowskiej, Waliców i Pereca będzie nawiązywał stylem do miejskich rezydencji rodem z Manhattanu. Inspiracją dla architektów do stworzenia projektu osiedla były smukłe wysokościowce górujące nad Nowym Jorkiem.

Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Oddział Centralny Mostostal Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy, a za prawidłowy przebieg realizacji kontraktu będzie odpowiadał zespół pod kierownictwem Roberta Nowaka (kierownik kontraktu) i Tomasza Żyluka (kierownik budowy). Nowy obiekt, powstający w ścisłym centrum Warszawy i rozciągający się na wysokość piętnastu pięter, stanie się częścią panoramy stolicy w przeciągu niespełna dwóch lat.
REKLAMA:

Mennica Residence będzie mieć niemal 45 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Kubatura budynku wyniesie ok. 140 tys. metrów sześciennych. W obiekcie możemy wydzielić trzy części w podziale na garaż podziemny, część usługową i rezydencjalną. Powierzchnie usługowe zajmą dwie pierwsze kondygnacje, na których przewidziano 21 lokali usługowych oraz 5 lokali biurowych. Na parterze zaplanowano reprezentacyjny hall wejściowy o wysokości dochodzącej do 7 metrów. Dla części mieszkalnej (kondygnacje od 3 do 15) zaprojektowano 335 mieszkań, od jednopokojowych lokali po sześciopokojowe luksusowe apartamenty. Ostatnie kondygnacje są z kolei zarezerwowane na penthouse’y z dostępem do tarasów i ogrodów zimowych. W części podziemnej zaprojektowano trzykondygnacyjny garaż z jednym wjazdem podzielonym na dwie pochylnie jednokierunkowe oraz pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania budynku, takie jak węzeł c.o., przyłącze wody, hydrofornię, zbiornik retencyjny wody deszczowej, rozdzielnie energetyczne etc. W garażu przewidziano stanowiska postojowe oraz stanowiska na motocykle i rowery.

Obecnie na terenie przeznaczonym pod zabudowę znajduje się przeznaczony do rozbiórki budynek AURUM. Dotychczas funkcjonował w nim Gabinet Numizmatyczny Mennicy Polskiej. Elewację biurowca od strony ulicy Waliców stanowi historyczna ściana murowana, która zostanie wkomponowana w projektowane budynki. Utworzony przez Niemców podczas II wojny światowej mur wyznaczał granicę miedzy aryjską częścią miasta a terenem warszawskiego getta. Do dzisiaj zachowały się tylko nieliczne fragmenty murów getta w Warszawie: w podwórku miedzy ulica Złota 62 a Sienna 55 i ul. Waliców 11. Zabytkowy mur, świadek historii - na czas realizacji będzie również odpowiednio zabezpieczony. W obrębie budowy znajduje się także historyczny budynek browaru Hermana Junga, który wraz z murem, został wpisany do rejestru zabytków jako relikt historycznej zabudowy przemysłowej.

Mennica Polska istnieje od 1766 r. Od wielu lat jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce, jak i w Europie; realizuje produkcję pieczęci urzędowych i herbowych, które pokrywają zapotrzebowanie krajowe, a także jest jedynym producentem złota inwestycyjnego w Polsce. Poza podstawową działalnością spółka rozwija swój potencjał inwestycyjny na rynku nieruchomości, występując w roli dewelopera. Mennica Polska pozostaje właścicielem atrakcyjnych działek w ścisłym centrum stolicy.

Nazwa zadania: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego „Mennica Residence II” z funkcjami usługowymi wraz z garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu, wjazdami na teren nieruchomości oraz niezbędną infrastrukturą”

Zamawiający: MENNICA POLSKA S.A.
Generalny wykonawca: Oddział Centralny Mostostal Warszawa
Biuro projektowe: BBGK ARCHITEKCI Sp. z o.o.
Kierownik kontraktu: Robert Nowak
Kierownik budowy: Tomasz Żyluk
Wartość kontraktu: 111 402 339,08 zł brutto (103 150 313,96 zł netto)

Parametry techniczne:

Liczba kondygnacji nadziemnych: 15
Liczba kondygnacji podziemnych: 3
Powierzchnia całkowita: 44 919,74 m?
- cz. nadziemnej: 31 052,90 m?
- cz. podziemnej: 13 866,84 m?
Powierzchnia netto: 34 938,53 m?:
- cz. nadziemnej: 22 757,03 m?
- cz. podziemnej: 12 181,50 m?
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 15 634,71 m?
Powierzchnia użytkowa usług i biur: 3 540,61 m?
Kubatura: 139 160,99 m?
Liczba mieszkań: 335
Liczba lokali usługowych: 21
Liczba lokali biurowych: 5.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Mostostal
#wiadomości #architektura #inwestycje #wnetrza #mostostal

Więcej tematów: