Wielki powrót drewnianej boazerii

Podziel się:
Moda na drewnianą boazerię panowała w latach 90. i, chociaż na pewien czas zniknęła z polskich domów, w ostatnim czasie powróciła w wielkim stylu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to efektowne i naturalne wykończenie, które doskonale wpisuje się w istotę szalenie modnych w ostatnim czasie trendów: skandynawskiego oraz industrialnego.

Fot. Komplex MarketFot. Komplex MarketDrewno bez wątpienia jest najczęściej wybieranym materiałem na boazerię. To ponadczasowe rozwiązanie, które dodaje wnętrzu ciepła oraz charakteru. – Najchętniej wybieranym tradycyjnym gatunkiem drewna na boazerię, ze względu na stosunkowo niską cenę i łatwość w wybarwianiu na dowolne kolory, jest świerk. Zainteresowaniem cieszą się również boazerie wykonane z dębu, jesionu czy gatunków egzotycznych. Nie tak popularnym jeszcze w Polsce rozwiązaniem jest boazeria wykonana z thermo drewna, które odznacza się niezwykłą estetyką wykonania oraz jest odporne na wilgoć oraz wahania temperatur, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowane w kuchni, łazience czy nawet w saunie. Tego rodzaju rozwiązanie występuje w naturalnych barwach drewna oraz w kilku odcieniach modnych szarości, które w ostatnim czasie są tak chętnie wykorzystywane w budownictwie – mówi Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.
REKLAMA:

Bogaty wybór drewna i mnogość sposobów montażu

Jeszcze kilkanaście lat temu boazeria najczęściej występowała w postaci cienkich profili drewnianych o pomarańczowym zabarwieniu. Nie ma wątpliwości, że ten styl w ostatnich latach znacząco uległ zmianie. – Można powiedzieć, że w przypadku aranżacji wnętrz i sposobów montażu drewnianej boazerii ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Profile mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Na rynku dostępny jest duży wybór kolorów, a także różne szerokości desek. Boazeria może pokrywać całą ścianę, bądź jedynie jej część. Obecnie coraz częściej poszukiwanym rozwiązaniem na ściany we wnętrzach są deski postarzane, malowane na kolory imitujące spatynowane drewno, na szczęście i takie produkty są już dostępne na polskim rynku. Dzięki szerokim możliwościom wyboru gatunków drewna i kształtów na boazerię każdy jest w stanie dopasować jej rodzaj do wnętrza i tym samym osiągnąć najbardziej satysfakcjonujący efekt – dodaje Kinga Liebchen z firmy Komplex Market.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Komplex Market
#czytelnia #wnetrza #na sciany #drewno #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: